reklama

Ministr školství vyznamenal ředitelku liberecké ZŠ Husova

15. 4. 2019
Nejvyšší ocenění, jaké může v oblasti školství pedagog získat, převzala od ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy ředitelka liberecké Základní školy Husova Blanka Lukeš Reindlová. Za vynikající dlouholetou pedagogickou činnost obdržela Medaili MŠMT. K mimořádnému úspěchu ředitelce včera na radnici poblahopřál náměstek primátora Ivan Langr.
Ministr školství vyznamenal ředitelku liberecké ZŠ Husova
Foto: MML

Blanka Lukeš Reindlová se práci s dětmi a mládeží věnuje již 30 let, z toho 17 let působí jako ředitelka základní školy s rozšířenou výukou jazyků. Dbá na to, aby škola poskytovala kvalitní jazykové vzdělání, proto zavedla ve škole inovativní přístup k výuce cizích jazyků (metoda CLIL), organizuje výjezdy žáků do zahraničí a naopak zajišťuje také kurzy českého jazyka pro žáky – cizince z celého Liberecka. V neposlední řadě se díky ní škole daří úspěšné čerpat prostředky z dotačních programů.

Udělení medaile ředitelku překvapilo a sama jej vnímá především jako ocenění celého kolektivu Základní školy Husova. A považuje ho nejen za ocenění od ministra školství, ale zároveň od zřizovatele školy, tedy města Liberec. „Vážím si toho, že mám kolem sebe lidi, kteří se své práci věnují s velkým nadšením a podněty dotahují do nejmenších detailů,“ uvedla Blanka Lukeš Reindlová.

„Smysl základního vzdělávání se v posledních dvaceti letech zásadně změnil a mění se stále. My se snažíme přizpůsobovat a jít s dobou. Například informace dnes nemají žádnou hodnotu, jsou lehce dohledatelné. Naším cílem je naučit děti s těmito informacemi pracovat, třídit je, obhájit si svůj názor. Klademe také důraz na morálními vlastnosti člověka a principy osobního rozvoje, to se bohužel ve vzdělávacím systému opomíjí,“ doplnila ředitelka. 

Náměstek primátora Ivan Langr vyzdvihl neustále stoupající kvalitu vzdělávání na ZŠ Husova. „Nemělo by zapadnout, že medaile je především individuálním oceněním dlouholeté práce paní ředitelky. Není jednoduché si po tak dlouhé době v náročné manažerské funkci zachovat stálý drajv a školu pořád směřovat vzhůru, přizpůsobovat ji moderním trendům a zachovávat kvalitu jejího vzdělávání. A paní ředitelce se to daří náramně. Medaile je naprosto ve správných rukou,“ řekl náměstek Ivan Langr.

Medaile MŠMT se uděluje za významnou pedagogickou, výchovnou, vědeckou nebo uměleckou práci, dlouhodobé vynikající působení ve školství nebo za mimořádně záslužný čin ve výchově a vzdělávání. O udělení medaile rozhoduje ministr školství na základě došlých návrhů. Autorem návrhu medaile je akademický sochař Zdeněk Kolářský.


www.liberec.cz
běh
21. 4. 2019 06:54

Velikonoční běh v Liberci 2019  se koná v neděli 21. dubna. Prezentace je od 14.45 hodin, start výklusu na cca 6 km je v 16 hodin u radnice. 100% ze startovného jde na dobrou věc.
Zdroj: https://liberecky.denik.cz/zpravy_region/tip-deniku-velikonocni-beh-v-liberci-2019-20190420.html

Zdroj: https://liberecky.denik.cz/zpravy_region/tip-deniku-velikonocni-beh-v-liberci-2019-20190420.html

 

slovan
21. 4. 2019 06:12 Dnes liberecký Slovan čeká poslední domácí zápas základní části se Slováckem. Hodinu před výkopem se na stadionu U Nisy budou hrát i fotbalové šipky, uvedl klubový web.
la manche
21. 4. 2019 05:44
Čtyřicetiletá Markéta Pechová z Liberce se chystá zdolat kanál La Manche. I přesto, že nemá nohu, uvedly novinky.cz. V srpnu se vrhne do Lamanšského průlivu a z Anglie poplave do Francie.
czocha
20. 4. 2019 19:38 Majestátní, připomínající moravský Bouzov, se na skále nad Lešňianským jezerem vypíná Czocha. Polský zámek blízko Frýdlantu i jeho romantické okolí stojí za návštěvu. Je otevřen.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).