reklama

Lídrem ODS pro podzimní volby v Liberci bude Petr Židek

7. 2. 2018
Lídrem ODS pro podzimní komunální volby v Liberci bude osmačtyřicetiletý Petr Židek, který se zabývá poradenstvím v oblasti eGovernmentu a veřejné správy. Složení celé kandidátní listiny by mělo být známé v dubnu. ČTK o tom informoval předseda místního sdružení ODS Ondřej Červinka. Lídra si místní sdružení ODS vybíralo v pondělí, druhým kandidátem byl člen místní rady ODS Daniel Ragín.
Lídrem ODS pro podzimní volby v Liberci bude Petr Židek
archivní foto

Zatím není jisté, zda na kandidátce ODS bude i bývalý dlouholetý primátor Liberce Jiří Kittner. "Nevím. Zda budu na nějaké kandidátce, nezáleží tak úplně na mně, to za prvé. A za druhé jsem se úplně ještě nerozhodl," řekl Kittner ČTK.

Mluvit o dalších jménech na kandidátce občanských demokratů v Liberci je podle Červinky zatím předčasné. "Je na lídrovi, aby si sestavil kandidátku podle svých představ a představil ji členské základně, která mu ji buď schválí, nebo udělá nějaké korekce," dodal. ODS v komunálních volbách před čtyřmi lety získala v Liberci dva mandáty za 5,04 procenta hlasů.

Starosty pro Liberecký kraj povede jednatel Euroregionu Nisa Jaroslav Zámečník. Jména dalších na kandidátce Starostů nejsou ještě známá. "Jádro budou tvořit současní zastupitelé a další lidé, kteří se Starosty dlouhodobě spolupracují," řekl ČTK liberecký zastupitel Starostů Michal Hron.


Změna opět staví Jana Korytáře. ANO lídra pro liberecké komunální volby zatím neoznámila. Ostatní strany kandidátky teprve staví, o jejich lídrech rozhodne členská základna.

čtk, lo
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
Odpovídáte na:
8. 2. 2018 09:37
můj názor
To máte těžký - buď vsadit na prověřenou minulost nebo njistou budoucnost. JK a OČ přece jen byli tvářemi té staré ODS, PŽ je neokoukaný, i když vazby na minulost se taky najdou, ale přece jen nebyl v první linii. Já teda volím podle programu, resp. podle ukotvení strany (pro podnikatele, pravicová, proti EET a buzeraci) ne podle ksichtů.
7. 2. 2018 23:12
Jan
Sympatak, tipuju zhruba 0,05 procenta
8. 2. 2018 09:32
škoda
Tak to je velké zklamání, s málo známým lídrem bude ODS nevolitelná. Např. Ondra Červinka je vedle Přemka Sobotky nejviditelnější z liberecké ODS. Ti by měli být nahoře. Sobotka má navíc velkou podporu, viz jeho preferenční hlasy v krajských volbách. Ondra si toho zase v opozici hodně odmakal.
Vrátit by se měl M. Dufek, přes seniory a menšiny by taky mohl pro odeesku nabrat nějaké hlasy.
A jestli tam nebude Kíťa, přijde ODS o další hlasy. Kittner má řadu v Liberci příznivců, a jeho zásluhy o město rostou úměrně s tím, jak ubožáci ze ZpLexANO Liberec systematicky ničí.
8. 2. 2018 09:37
můj názor
To máte těžký - buď vsadit na prověřenou minulost nebo njistou budoucnost. JK a OČ přece jen byli tvářemi té staré ODS, PŽ je neokoukaný, i když vazby na minulost se taky najdou, ale přece jen nebyl v první linii. Já teda volím podle programu, resp. podle ukotvení strany (pro podnikatele, pravicová, proti EET a buzeraci) ne podle ksichtů.
8. 2. 2018 12:57
netopýr
Ale ono je třeba volit i podle ksichtů, protože ty ten program realizují.... no a nebo taky nerealizují, mají ho jen jako krycí fasádu a jedou si své soukromé kšefty.
jíra
23. 3. 2019 19:25 Josef Jíra, jeden z nejznámějších a nejžádanějších českých malířů, by se letos dožil 90 let. Od 5. dubna je část jeho díla k vidění v Jablonci nad Nisou.
cyklostezka
23. 3. 2019 19:00 Cyklostezka, která se staví s evropskou dotací kolem Nisy v Liberci, bude o milion Kč dražší. Hotová měla být loni, dokončovat se ale bude až letos.
trh
23. 3. 2019 06:17 Farmářské trhy v Turnově se konají každou sobotu dopoledne na náměstí Českého ráje. Letos začínají v sobotu 30. března. Více informací na www.trhyfarmarske.cz.
varhany
23. 3. 2019 06:15 Liberecký kraj přispěje půl milionem korun na obnovu cenných varhan kostela Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou. Vzácná památka nutně potřebuje renovaci.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).