reklama

V Liberci i Jablonci si podalo kandidátku do komunálních voleb po 12 uskupeních

1. 8. 2018
OBSAHUJE PŘEHLED I PRO VOLBY DO SENÁTU: Kandidátku pro podzimní komunální volby podalo v Liberci i Jablonci nad Nisou po 12 uskupení. Vyplývá to z informací od obou magistrátů. S posledním červencem vypršel termín pro jejich podání. Před čtyřmi lety si v Liberci mohli voliči vybírat zastupitele z 15 kandidátek a v Jablonci ze 13. "V roce 2014 bylo sice podáno v Jablonci 14 kandidátních listin, jedna ale nebyla zaregistrována," uvedla vedoucí organizačního a personálního oddělení na jabloneckém magistrátu Pavlína Reichelová. Strany nyní mají možnost až do 6. srpna kandidátky doplňovat nebo třeba změnit pořadí kandidátů.
V Liberci i Jablonci si podalo kandidátku do komunálních voleb po 12 uskupeních
archivní foto

Komunální volby budou 5. a 6. října. V Liberci budou o přízeň voličů usilovat tři poslední primátoři, z toho dva ale za jiné uskupení než v roce 2014. Současný primátor Tibor Batthyány před čtyřmi lety vedl ANO, tentokrát bude v čele společné kandidátky hnutí PRO 2016 a Svobodných. Bývalá primátorka Martina Rosenbergová povede tentokrát uskupení Liberec plus, před čtyřmi lety byla v čele ČSSD. Bývalý primátor Jan Korytář stejně jako v minulých dvojích komunálních volbách povede Změnu pro Liberec.

Známá jsou i jména všech dalších lídrů parlamentních stran i uskupení zastoupených v libereckém zastupitelstvu. Lídrem ANO bude ředitel Technického muzea Liberec Jiří Němeček a společnou kandidátku Starostů pro Liberecký kraj, KDU-ČSL a TOP 09 povede jednatel Euroregionu Nisa Jaroslav Zámečník. Lídrem ČSSD bude urolog Jan Mečl a ODS tentokrát vsadila na Petra Židka, který se zabývá poradenstvím v eGovernmentu a veřejné správě. SPD bude mít v čele Věnceslavu Drábkovou a komunisté Danu Lysákovou. Nové je uskupení Liberec otevřený lidem (LOL) prezentované Zuzanou Kocumovou a Jaromírem Baxou.

Jména většiny lídrů jsou známá i v Jablonci, kde vzniklo několik společných kandidátek. KDU-ČSL se dohodla na spolupráci se Změnou a nezávislými osobnostmi. Jejich kandidátku Společně pro Jablonec povede zastupitel Změny a ekonom Jakub Macek. Uskupení Starostů se dohodlo s hnutím Domov nad Nisou a lídrem kandidátky je ředitel kulturního a informačního centra Petr Vobořil. V čele ODS bude náměstek primátora Miloš Vele, současný primátor Petr Beitl (ODS) už funkci obhajovat nechce, protože se stal poslancem. Za ANO bude na primátora kandidovat podnikatel Milan Kroupa a za Novou budoucnost pro Jablonec ředitel městského divadla Pavel Žur. Piráti budou mít v čele podnikatele Jana Poláka a ČSSD náměstka primátora Lukáše Pletichu. SPD vsadila na strážníka Michala Švarce a komunisté na Pavlínu Novákovou Hrabálkovou.

V roce 2014 zvítězila v Liberci Změna pro Liberec, pro kterou hlasovalo 25,46 procenta voličů, získala tak v zastupitelstvu 12 mandátů z 39. Druhé skončilo ANO se ziskem devíti mandátů a třetí Starostové s osmi mandáty. ČSSD má čtyři zastupitele a po dvou ODS, KSČM a TOP 09. V Jablonci zvítězila před čtyřmi lety ODS, hlas jí dalo 20,41 procenta voličů. Stejně jako druhé ANO má v 30členném zastupitelstvu sedm mandátů. ČSSD a Změna mají po čtyřech zastupitelích, tři Domov nad Nisou, po dvou Nová budoucnost pro Jablonec a TOP 09 a jednoho komunisté.

Přehled dosud známých lídrů kandidujících v podzimních komunálních volbách - Liberec

  volby 2018 volby 2014
strana lídr lídr
ANO Jiří Němeček Tibor Batthyány
ČSSD Jan Mečl Martina Rosenbergová
KDU-ČSL nemá vlastní kandidátku Kamil Jan Svoboda
KSČM Dana Lysáková Dana Lysáková
Liberec ještě žije - Roman Šotola
Liberec otevřený lidem Jaromír Baxa -
Liberec plus Martina Rosenbergová -
Nový směr - Petr Černý
ODS Petr Židek Ondřej Červinka
PRO 2016 + Svobodní Tibor Batthyány  
Pro Sport a zdraví - Ladislav Dzan
SPO - Michal Krákora
SPD Věnceslava Drábková  
Starostové pro LK Jaroslav Zámečník Michal Hron
SOS - Lenka Halamová
Strana soukromníků ? -
Strana svob. občanů nemá vlastní kandidátku David Forbelský
TOP 09 nemá vlastní kandidátku Zora Machartová
Unie pro sport a zdraví ? -
Úsvit přímé demokracie - Aleš Hodek
Změna pro Liberec Jan Korytář Jan Korytář

Jablonec nad Nisou

  volby 2018 volby 2014
strana lídr lídr
ANO Milan Kroupa Milan Kouřil
Česká pirátská strana Jan Polák Jan Lehký
ČSSD Lukáš Pleticha Pavel Svoboda
Domov nad Nisou nemá vlastní kandidátku Petr Tulpa
KDU ČSL nemá vlastní kandidátku Štěpán Matek
KSČM Pavlína Nováková Hrabálková František Pešek
MyJablonec ? -
Nová budoucnost Pavel Žur Pavel Žur
Občanské hnutí Můj domov - Jan Ullmann
ODS Miloš Vele Petr Beitl
Společně pro Jablonec Jakub Macek -
Starostové pro LK Petr Vobořil -
SPD Michal Švarc -
SPO ? Pavel Kuttler
Strana svobodných občanů ? -
TOP 09 nemá vlastní kandidátku Petr Roubíček
Úsvit přimé demokracie - Josef Šikola
Změna pro Jablonec nemá vlastní kandidátku Jakub Macek

? lídr neznámý

- nekandiduje

zdroj: www.volby.cz, Magistrát města Liberce, Magistrát města Jablonce a ČTK


Na Jablonecku a Semilsku se o post senátora utká sedm kandidátů

Ze sedmi kandidátů si budou moci vybírat voliči na podzim v senátních volbách na Jablonecku a Semilsku. Před šesti lety se o funkci senátora za obvod 35 ucházelo deset lidí, kdy vyhrál Jaroslav Zeman z ODS. Kandiduje i nyní. Termín pro podání přihlášek včera vypršel.

"Jména kandidátů zatím nelze říci, jen strany, které přihlášku k registraci podaly," uvedla vedoucí organizačního a personálního oddělení v Jablonci Pavlína Reichelová.

Jména jsou už ale známá, strany je oznámily v předstihu samy. Vlastního kandidáta bude mít pět z devíti parlamentních stran. Funkci senátora bude obhajovat majitel společnosti Detoa a starosta Albrechtic v Jizerských horách Jaroslav Zeman z ODS, který bude mít i podporu Starostů pro Liberecký kraj. Za ANO bude kandidovat podnikatel Josef Chuchlík, za ČSSD jablonecký zastupitel a drážní expert Jindřich Berounský a za komunisty učitelka Šárka Kalvová. Podporu Pirátů a KDU-ČSL bude mít právnička a zastupitelka Jablonce Michaela Tejmlová, která bude kandidovat jako nezávislá za politické hnutí SENÁTOR 21. Za SPD bude kandidovat strážník Michal Švarc. O funkci senátora se bude ucházet také jablonecký radní a ředitel divadla v Jablonci Pavel Žur, a to jako kandidát místního uskupení Nová budoucnost pro Liberecký kraj.

Úřad nyní začne s přezkoumáním přihlášek k registraci, které potrvá do 6. srpna. Pokud jsou na nich závady, musí obecní úřad do 15. srpna vyzvat k jejich odstranění.

V roce 2012 pro Zemana hlasovalo 63,62 procenta zúčastněných voličů. Ve druhém kole porazil tehdejšího libereckého hejtmana Stanislava Eichlera z ČSSD. V prvním kole k volbám přišlo 37,07 procenta voličů, ve druhém už jich hlasovalo jen 19,90 procenta.

Tabulka kandidátů v roce 2012 a očekávaných v roce 2018 za obvod 35 (řazeno abecedně)

       
2018 - strana 2018 - kandidát 2012 - strana 2012 - kandidát
ANO Josef Chuchlík    
ČSSD Jindřich Berounský   Stanislav Eichler
    KDU-ČSL Michael Vraný
KSČM Šárka Kalvová   František Pešek
    Nezávislý kandidát Josef Hausmann
    Národní socialisté František Vízek
Nová budoucnost Pavel Žur   Pavel Žur
ODS Jaroslav Zeman   Jaroslav Zeman
    Semiláci, PSS Stanislav Pěnička
Senátor 21 Michaela Tejmlová    
SPD Michal Švarc    
    SPO Miroslav Matěcha
    Starostové Soňa Paukrtová

Zdroj: www.volby.cz, Magistrát města Liberce a ČTK

čtk
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
1. 8. 2018 07:12
lol
Panoptikum města libereckého a jabloneckého
1. 8. 2018 07:12
Holmes
To je ale výprodej
1. 8. 2018 07:16
koukal
Topka jde do kopru. V LIberci ani v Jablonci nemá vlastní kandidátku. To je úpadek!
1. 8. 2018 08:43
Hans
Proč nešla TOP09 sama? Proč se tak hloupě paktuje se Starosty?
1. 8. 2018 09:43
Igor
No kuchař-voják se moc neosvědčil a Machartová jim zdrhla, tj. s touhle bídnou stopou by těch nutných 5% bylo skoro nereálných ...
1. 8. 2018 09:32
Ach jo
Vyber jako v zavedenem vetesnictvi
1. 8. 2018 10:20
Petr
To je jeden ulet vedle druheho.
1. 8. 2018 10:20
Pat&Mat
A je to.
1. 8. 2018 15:30
Zuzana
sophiiny volby se blíží
1. 8. 2018 15:54
koucourkovští radní
Tak jízdné nám už zlevnili, tak můžou jít ty starý do kytek. Ať si zase užij eněkdo jinej. Tyhle ukázali, že to fakt neuměj
czocha
20. 4. 2019 19:38 Majestátní, připomínající moravský Bouzov, se na skále nad Lešňianským jezerem vypíná Czocha. Polský zámek blízko Frýdlantu i jeho romantické okolí stojí za návštěvu. Je otevřen.
obří sud
20. 4. 2019 16:31 Velmi rušno je nyní u Obřího sudu nad Lázněmi Libverda. Cyklisté a výletníci mají restauraci mají za cíl svých výletů. Objekt je ale stále na prodej. Realitní kancelář jej nabízí za 17,9 milionu.

 

hospoda
20. 4. 2019 16:00 Stylová Hospoda Na Růžku je nově otevřená na rohu liberecké ulice Gutenbergovy a Zámeckého náměstí. To je hned vedle známé futuristické sochy Koule.
sm
20. 4. 2019 12:04 S ročním předstihem hledají Semily firmu, která postaví mateřskou školu za zhruba 85 milionů korun. Pro devítitisícové město jde o jednu z klíčových investic.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).