reklama

Turnov a N. Bor už mají starosty, Turnov i novou radnici a akci Kulový blesk v plánu

2. 11. 2018
AKTUALIZOVÁNO: Dělníci v Turnově dokončují přestavbu bývalého sirotčince na radnici za více než 60 milionů korun. Práce zvenčí jsou prakticky hotové a dodělávají se interiéry, řekl novinářům starosta Tomáš Hocke (Nezávislý blok). Vše by mělo být dokončeno nejpozději do konce listopadu, úředníci by se do nové radnice měli nastěhovat v lednu příštího roku. "V prosinci nejsou volné stěhovací firmy a dokončují se navíc agendy na jednotlivých odborech," uvedl Hocke.
Turnov a N. Bor už mají starosty, Turnov i novou radnici a akci Kulový blesk v plánu
Foto: wwww.turnov.cz, www.novybor.cz

Přestavba bývalého sirotčince ve Skálově ulici, kde byl v minulosti i středoškolský internát, začala loni v srpnu. Jde o kompletní rekonstrukci, z původní budovy zůstalo jen obvodové zdivo, část krovů a vodorovné konstrukce. Venku zbývá dodělat už jen chodníky u budovy. "Poněvadž okolo ještě jezdí technika, tak si je nechceme rozjezdit," řekl starosta. Uvnitř budovy je dokončena většina prací v suterénu a dvou nejvyšších patrech, zbývá první a druhé patro. "Jsou to spíše estetické záležitosti," dodal starosta. Podle něj se například dávají na stropy podhledy, usazují se dveře, lepí se PVC na podlahy, dělají se dlažby či obklady na schodišti.

Po dokončení bude mít Turnov úředníky jen na dvou místech, ve staré a nové radnici. Nyní jsou úředníci ve čtyřech budovách. Radnice si od sestěhování úředníků slibuje snížení nákladů na provoz i lepší řízení úřadu. Úředníci opustí dvě budovy ve Skálově ulici. Jednu z nich využije muzeum, druhou město nabízí státu. V nové radnici ve Skálově ulici bude městská policie, správní, sociální, školský, dopravní i živnostenský odbor, matrika a odbory krizového řízení a přestupků. Součástí nové radnice bude také zázemí pro služební auta a parkoviště pro návštěvníky úřadu.


Starostou Turnova byl opět zvolen Tomáš Hocke

Starostou čtrnáctitisícového Turnova i nadále zůstane třiačtyřicetiletý Tomáš Hocke (Nezávislý blok). V tajné volbě na ustavujícím zastupitelstvu získal 24 z 27 hlasů, protikandidáta neměl. V čele čtvrtého největšího města Libereckého kraje je od února 2013.

 V Turnově Nezávislý blok volby vyhrál a na koalici se dohodl s uskupením PROTO a Piráty. Přidala se k nim i dosavadní místostarostka Jana Svobodová, jež kandidovala za ANO jako nezávislá. Na ustavujícím zastupitelstvu uvedla, že ze zastupitelského klubu ANO vystoupila, protože nesouhlasila s vývojem povolebního vyjednávání ze strany ANO. Zástupci tohoto hnutí už dříve uvedli, že její postup považují za podraz. V 27členném zastupitelstvu bude mít koalice většinu 19 mandátů.

V předchozím volebním období Nezávislý blok vedl město s ANO, společně by ale v tomto volebním období měly jen těsnou většinu a žádná z dalších stran v zastupitelstvu s ANO v koalici nechtěla být. Hocke preferoval širší koalici, i proto se jeho uskupení dohodlo na koalici s jinými stranami než ANO.

Rada města bude devítičlenná, čtyři místa v ní bude mít Nezávislý blok, tři PROTO, jedno zástupce Pirátů a jedno Jana Svobodová. Zastupitelé rozhodli, že na postu uvolněných místostarostek zůstanou Petra Houšková (Nezávislý blok) a Svobodová.

Nově bude mít Turnov neuvolněného místostarostu, stal se jím lídr PROTO Jiří Mikula. V kompetenci bude mít mimo jiné Vodohospodářské sdružení Turnov, které sdružuje a zásobuje pitnou vodou šest měst a 14 obcí Semilska a Jablonecka. V programovém prohlášení koalice se uvádí, že cílem je nezůstat za čtyři roky v první desítce nejdražšího vodného a stočného v republice.

Zastupitelé zvolili do rady města ještě Evu Kordovou a Hanu Maierovou za Nezávislý blok, Michala Loukotu a Josefa Uchytila za PROTO a Zbyňka Miklíka za Piráty.

Volby v Turnově vyhrál Nezávislý blok s 29,62 procenta hlasů a získal deset mandátů. Druhé bylo místní uskupení PROTO a třetí ANO, obě kandidátky mají po pěti zastupitelích. Občanští demokraté budou mít v zastupitelstvu čtyři zástupce a Česká pirátská strana tři.

Jaromír Dvořák povede město Nový Bor třetí volební období

Starostou Nového Boru bude nadále Jaromír Dvořák (SLK). Rozhodli o tom na ustavujícím zasedání zastupitelé města. Pro Jaromíra Dvořáka hlasovalo 14 zastupitelů z jednadvaceti, město tak povede třetí volební období.
 
 

„Děkuji zastupitelům za volbu a věřím, že následující čtyři roky budeme rozhodovat ve prospěch občanů města,“ uvedl starosta Jaromír Dvořák. Beze změny zůstává i obsazení funkce místostarostky, kterou bude opět Stanislava Silná (SNK ED - Nový Nový Bor). Té zastupitelé dali rovněž 14 hlasů z jednadvaceti.

Do sedmičlenné rady města zastupitelé zvolili pět zástupců volební strany SLK a dva zástupce volební strany SNK ED - Nový Nový Bor.  Vedle Jaromíra Dvořáka jsou novými radními za volební stranu SLK Břetislav Chlup, Boris Rýdl, Michal Vlček a Zora Šepsová. Radními za volební stranu SNK ED – Nový Nový Bor jsou Stanislava Silná a Lenka Šepsová.

Zastupitelé rovněž rozhodli o obsazení postů předsedů kontrolního a finančního výboru. V čele druhého jmenovaného je Anna Marková (SLK) a kontrolní výbor povede Luboš Řehoř (ANO 2011).

 V říjnových komunálních volbách obdržely nejvíce hlasů volební strany Starostové pro Liberecký kraj (39,71% a 10 mandátů), ANO 2011 (22,37% a 5 mandátů), SNK-ED Nový Nový Bor (12,22% a 3 mandáty). V zastupitelstvu města usedne po jednom zástupci z ODS (7,05%), KSČM (5,99%) a ČSSD (5,96%).

čtk. www.novybor.cz
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
2. 11. 2018 08:12
LOL
Jen si tak představuj, co y se strhlo v Liberci, kdyby někdo jen proto, aby si zachoval funkci, vystoupil z klubu, za který kandidoval... Halt v Turnově nemají Jejich Turnov.cz
6. 11. 2018 14:10
Jan
Vypadá to, že Svobodová je vypočítavá.
2. 11. 2018 08:14
dotaz
Co ta petice za zřízení okresu Turnov?
2. 11. 2018 08:27
Jan2
Zde na webu jsem našel toto: Petici za vznik okresu Turnov podepsalo při komunálních volbách v Turnově a okolních obcích 6180 lidí. Archy byly před volebními místnostmi. Sběr podpisů, který iniciovalo město, bude pokračovat, cílem je získat 10.000 podpisů, aby se tím musel zabývat petiční výbor Poslanecké sněmovny. ČTK to sdělila mluvčí Turnova Zdenka Štrauchová. "Bude možné petici podepsat na podatelně městského úřadu v Turnově a v informačním centru," dodala.
2. 11. 2018 13:34
jenda
Když s tou peticí vyrazí do Semil a okolí, dopadne výsledek fiaskem. Ale to se neděje.
2. 11. 2018 13:39
au
Tusim, ze se to semil vubec netyka, jen obci ve spadu turnova, tedy i tech, co dnes patri pod jablonec a liberec. Napr. Jenisovice nebo pencin.
2. 11. 2018 13:58
jenda
Semil se to týká. Budou třetinové a s tím spojené financování od státu...
2. 11. 2018 18:17
Tonda
Tak to jo.
2. 11. 2018 09:26
Zuzana
SLK zkrátka jedou
2. 11. 2018 12:00
dupro
Jeden starosta z českolipska po 16-ti letech starostování neuspěl a skončil. Vrací se na své původní ředitelské místo ve škole a současný ředitel školy, který dvakrát za sebou vyhrál řádné výběrové řízení, má prostě smůlu. Od 5. listopadu jde.
Staronový ředitel předdůchodového věku, který 16 let neřediteloval, to bude pro školu určitě velké terno!!!
2. 11. 2018 18:08
Olda
V podobné pozici je Ramzer ve Frýdlantě. Bude se vracet do pozice řeitele školy a ten kdo tam bude v tom momentě musí vypadnout
2. 11. 2018 18:19
Jozef
Nebojte, dobry reditel/ucitel na dlazbe nezustane
2. 11. 2018 13:27
Muj nazor
Pokracujici starostove jsou dukaz spokojenosti obcanu. Netreba menit co vyhovuje.
rampa
25. 4. 2019 08:59

Stylově nesvázané trio minus123minut míří po roce opět do Jablonce nad Nisou. Skupina složená z tria uznávaných muzikantů zahraje v pátek 26. dubna ve 20 hodin v Klubu Na Rampě.

sedmihorky
25. 4. 2019 08:26 Divokel Bill, Arakain s Lucií Bílou, Karel Plíhal i Anna K. vystoupí na tradičním Sedmihorském létě. Připravena jsou i divadlení představení či Joga camp v Českém ráji. Začíná se 30.6.
oc nisa
25. 4. 2019 08:21

Liberecké obchodní centrum Nisa spadající do skupiny CPI Property Group se rozšíří o další značku a tři dosavadní prodejny se navíc zvětší. Proměny nastanou k 30. dubnu.

kůrovec
25. 4. 2019 06:48 Kůrovec v Liberci napadl podle odhadu radnice asi 30 procent smrků v parcích, na sídlištích a dalších plochách veřejné zeleně po městě. Jde o jednotlivé stromy i porosty.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).