reklama

Senátor Jaroslav Zeman má podporu ODS i Starostů pro LK

10. 6. 2018
O senátorský post za obvod 35 na Jablonecku a Semilsku bude usilovat minimálně šest lidí. Svého kandidáta ale nasadí jen pět z devíti parlamentních stran, vyplývá ze zjištění ČTK. Před šesti lety bylo v obvodu 35 kandidátů deset. Mandát bude v říjnu obhajovat majitel společnosti Detoa a starosta Albrechtic v Jizerských horách Jaroslav Zeman z ODS.
Senátor Jaroslav  Zeman má podporu ODS i Starostů pro LK
archivní foto

Podporu bude mít Zeman nejen od občanských demokratů, ale také od Starostů pro Liberecký kraj. "Nebudeme stavět vlastního kandidáta. Naši starostové i členové jsou s fungováním Zemana v Senátu spokojení," řekl ČTK hejtman kraje Martin Půta (Starostové). Zemana možná podpoří, stejně jako před šesti lety, i TOP 09. "Teď je to ve fázi vyjednávání s KDU-ČSL a ODS. Uvidíme, který kandidát se vygeneruje a koho budeme podporovat," uvedla krajská manažerka TOP 09 Martina Rambousková.

Ani KDU-ČSL ale stejně jako TOP 09 nebude mít vlastního kandidáta. "Už jsme vyjádřili podporu paní Tejmlové," řekl krajský předseda lidovců Václav Nosek. Právnička a zastupitelka Jablonce Michaela Tejmlová bude kandidovat jako nezávislá za politické hnutí SENÁTOR 21. Kromě lidovců bude mít podporu Pirátů. "V Senátu bych ráda využila svých zkušeností v oblasti českého i evropského práva. Zároveň bych chtěla využít senátní mandát pro podporu občanům formou bezplatné právní poradny a podpořit na Jablonecku a Semilsku regionální rozvoj a cestovní ruch," uvedla Tejmlová.

Před šesti lety se do druhého kola dostal tehdejší hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler (ČSSD). Zeman ho ale přesvědčivě porazil se ziskem 63,62 procenta hlasů, hlasovalo 19,90 procenta voličů. Tentokrát sociální demokraté nasadí nejspíš jabloneckého zastupitele a drážního experta Jindřicha Berounského. "Návrh předsednictva strany musí schválit ještě obvodní konference," řekl člen krajského výboru ČSSD Pavel Svoboda.

Komunisté do senátních voleb vyšlou učitelku Šárku Kalvovou a hnutí ANO podnikatele Josefa Chuchlíka, oficiálně ho představí příští týden. "Své ambice v oblasti podnikání jsem si naplnil, firma může částečně fungovat bez mého přímého dohledu a chtěl bych společnosti vrátit to, co mi dala. Můj cíl je hájit zájmy rodiny, vzdělání a bezpečí našich dětí," uvedl Chuchlík. Vlastního kandidáta bude mít i SPD, jméno sdělí až v polovině června po schválení předsednictvem SPD. O senátorské křeslo bude možná usilovat stejně jako před šesti lety radní a ředitel divadla v Jablonci Pavel Žur. Opět by to bylo pod hlavičkou místního uskupení Nová budoucnost pro Liberecký kraj. "Definitivní rozhodnutí udělám 20. června," řekl Žur.

Tabulka kandidátů v roce 2012 a očekávaní v roce 2018 za obvod 35 (řazeno abecedně)

2018 - strana 2018 - kandidát 2012 - strana 2012 - kandidát
ANO Josef Chuchlík    
ČSSD Jindřich Berounský ?   Stanislav Eichler
    KDU-ČSL Michael Vraný
KSČM Šárka Kalvová   František Pešek
    Nezávislý kandidát Josef Hausmann
    Národní socialisté František Vízek
Nová budoucnost Pavel Žur ?   Pavel Žur
ODS Jaroslav Zeman   Jaroslav Zeman
    Semiláci, PSS Stanislav Pěnička
Senátor 21 Michaela Tejmlová    
SPD ?    
    SPO Miroslav Matěcha
    Starostové Soňa Paukrtová

? - neznámý nebo nejistý kandidát

Zdroj: ČTK a www.volby.cz

čtk
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
mp
23. 5. 2019 08:31 Aktuálně u Městské policie Liberec pracuje 73 strážníků, radní nyní schválili navýšení o 23 tabulkových míst s tím, že v roce 2021 by jich mělo být kolem stovky.
tram
23. 5. 2019 08:29 Kraj nyní platí za provoz tramvaje č. 11 17,3 milionu, letos přispěje částkou 18 milionů a od dalšího roku bude částka navýšena na 25 milionů. Rozhodnout o tom musí kraj. zastupitelstvo.
bursa
23. 5. 2019 08:27 Vrchní soud v Praze zrušil pětiletý trest vězení pro bývalého krajského radního za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku, uvedla idnes.cz.
cyklo
22. 5. 2019 19:45 Více jak 13 miliony korun podpoří letos Liberecký kraj rozvoj cyklodopravy. Peníze půjdou na přípravu nových cyklotras a na opravy stávajících úseků.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).