reklama

Lib. kraj přispěje na obnovu cyklostezky z Rádla do Jablonce

15. 7. 2018
Liberecký kraj přispěje na obnovu cyklostezky z Rádla do blízkého Jablonce nad Nisou. Obec připravila rekonstrukci lávky přes frekventovanou silnici I/65 a také opravu asfaltu na cyklostezce, dohromady za bezmála 2,2 milionu korun. Polovinu nákladů zaplatí kraj z programu na podporu rozvoje cyklistické dopravy. ČTK o tom informovala mluvčí krajského úřadu Lenka Klimentová. Na projektovou přípravu cyklostras a jejich výstavbu rozdělil letos Liberecký kraj už více než deset milionů korun.
Lib. kraj přispěje na obnovu cyklostezky z Rádla do Jablonce
Ilustrační foto

Cyklostezka Jablonce zajišťuje pro cykloturisty i obyvatele Rádla bezpečné spojení s Jabloncem mimo frekventovanou silnici I/65, kam cyklisté kvůli bezpečnosti nemohou. "V minulosti tam docházelo ke kolizním situacím osobních vozidel a nákladních vozidel s cyklisty," řekl náměstek hejtmana Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj). V současné době nemá podle něj silnice dostatečné široké zpevněné krajnice, kde by se cyklista mohl v případě potřeby vyhnout. Stezka je bezpečnou variantou propojení, není ale v dobrém stavu. Část potřebuje nový povrch, opravit je třeba i lávku.

Podpora rozvoje cyklodopravy patří k prioritám kraje. V současné době je v kraji zhruba 250 značených cyklotras a stezek, dohromady je to více než 2200 kilometrů. K nejvytíženějším patří právě Greenway Jizera, ale také Jizerská magistrála, Singltrek pod Smrkem, trasy kolem Máchova jezera nebo v Českém ráji. I když cyklotras přibývá, většinou využívají již existující komunikace. Snahou je proto oddělit postupně trasy pro cyklisty od motorové dopravy. V současné době tak kraj připravuje například výstavbu úseku cyklostezky sv. Zdislavy mezi Cvikovem a Svorem.

Kraj z programu podpořil také dvěma miliony korun opravu mostu na cyklotrase v Kořenově na Jablonecku, dalších téměř 650.000 korun dal na vybudování smíšené stezky pro pěší a cyklisty v Dubnici na Českolipsku. Kraj podporuje i přípravu nových stezek. Podpořil tak mimo jiné přípravu územně technické studie nového propojení dvou páteřních cyklotras v kraj Ploučnice a Svaté Zdislavy, kterou nechává zpracovat obec Brniště na Českolipsku. "Studie prověří možnost realizace bezpečného propojení měst Mimoň - Jablonné v Podještědí pro cyklisty s cílem odklonit je od frekventovaných silnic II. a III. třídy," dodala Klimentová.

čtk
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
czocha
20. 4. 2019 19:38 Majestátní, připomínající moravský Bouzov, se na skále nad Lešňianským jezerem vypíná Czocha. Polský zámek blízko Frýdlantu i jeho romantické okolí stojí za návštěvu. Je otevřen.
obří sud
20. 4. 2019 16:31 Velmi rušno je nyní u Obřího sudu nad Lázněmi Libverda. Cyklisté a výletníci mají restauraci mají za cíl svých výletů. Objekt je ale stále na prodej. Realitní kancelář jej nabízí za 17,9 milionu.

 

hospoda
20. 4. 2019 16:00 Stylová Hospoda Na Růžku je nově otevřená na rohu liberecké ulice Gutenbergovy a Zámeckého náměstí. To je hned vedle známé futuristické sochy Koule.
sm
20. 4. 2019 12:04 S ročním předstihem hledají Semily firmu, která postaví mateřskou školu za zhruba 85 milionů korun. Pro devítitisícové město jde o jednu z klíčových investic.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).