reklama

Krajská záchranná služba přidala další sanitu pro Českolipsko

2. 3. 2018
Záchranná služba Libereckého kraje přidala na Českolipsku další plně vybavenou sanitu, která by měla pomoci zajistit lepší péči o pacienty v oblasti. Vozidlo bude k dispozici v pracovních dnech od 07:00 do 17:00 a zajišťovat bude zejména převozy hospitalizovaných pacientů mezi nemocnicemi. Pokud bude volná, bude stejně jako ostatní vozy rychlé zdravotnické pomoci vyjíždět k akutním případům, řekl ČTK mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.
Krajská záchranná služba přidala další sanitu pro Českolipsko
archivní foto

Na Českolipsku má záchranná služba stanoviště v českolipské nemocnici a v Doksech, další je na hranici libereckého okresu v Jablonném v Podještědí. Další sanitku rozlehlý region kvůli zajištění péče potřebuje. "Podobné vozidlo nám na Českolipsku velmi chybělo. K některým případům musely dojíždět vzdálenější posádky a pacienti ve stresové situaci čekali delší dobu," vysvětlil důvody posílení služby na Českolipsku ředitel záchranné služby Luděk Kramář. Sanita bude v České Lípě zkušebně tři měsíce, pokud se osvědčí, bude podobná péče rozšířena v celém kraji.

Pro záchrannou službu na Českolipsku to není jediná novinka. V České Lípě by se měli záchranáři v nejbližších týdnech stěhovat na novou základnu. Rekonstrukce nevyužívané budovy autodopravy v areálu krajské nemocnice už je hotova, teď se dokončuje vybavení. "Přijde to zhruba na 7,5 milionu korun a bude tam úplně nové zázemí. Je to velká základna, kde jsou dvě sanity a doktor, ve směně je tam celkem šest lidí," řekl ČTK provozně technický ředitel záchranky Jozef Zlevský. Základna by měla sloužit od konce března. Výhodou nového umístění bude rychlejší výjezd z nemocnice.

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje má výjezdové skupiny rozmístěné ve 13 městech. Zaměstnává zhruba 350 lidí a k naléhavým případům může vyslat i vrtulník. Ročně vyjedou záchranáři k více než 60.000 případů. Záchrannou službu letos kraj dotuje 171 miliony korun. Už dva roky funguje v kraji nové operační středisko záchranky, jehož vybudování stálo přes 30 milionů korun. Do modernizace svých základen dává záchranka každoročně miliony korun a připravuje i nákup nových sanitek za 92 milionů korun.

čtk
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
2. 3. 2018 07:24
Vít
OK, jakékoliv vylepšení je dobré. Jen drobná poznámka pro "čtk" - nepoužívejte, prosím, u českolipské nemocnice slovní spojení "krajská nemocnice". Byť patří Libereckému kraji. To je zvykově vyhrazeno pro KNL, a.s., nikoliv pro NsP Česká Lípa, a.s. Díky.
jehla
19. 4. 2019 12:26 Liberečtí strážníci se i v letošním roce přihlásili k celostátní akci Jehla, v rámci které našli a odborně zlikvidovali 8 kusů injekčních stříkaček a 2 kusy inzulínových per.
nealko
19. 4. 2019 12:23 Na Jablonecku a Semilsku proběhla dopravně preventivní akce "Řídím, piju nealko pivo". Je pořádána ve spolupráci Policie České republiky a Českého svazu pivovarů a sladoven.
světla cl
19. 4. 2019 11:23 Modernizaci a rozšíření veřejného osvětlení připravují v České Lípě. Zastaralé lampy nahradí moderní a úsporná LED technologie. Rozšíření osvětlení navrhli sami obyvatelé města.
skalka
19. 4. 2019 06:21 Ještěd v Liberci dnes zahájí letní sezonu. Čtyřsedačková lanovka Skalka bude v dubnu v provozu o víkendech a svátcích, v květnu a červnu od středy do neděle. O prázdninách denně.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).