reklama

Krajská soutěž o Stavbu roku ponese jméno Karla Hubáčka

21. 3. 2019
Soutěž o stavbu roku v Libereckém kraji ponese nově jméno architekta Karla Hubáčka. V soutěži, která se letos koná už popatnácté, přibyly nové kategorie. Kraj se snaží víc zapojit i veřejnost, města a obce a zvýšit tak zájem o soutěž i její prestiž. Jedním z důvodů změny soutěže je malý zájem, loni investoři a stavebníci do soutěže přihlásili jen šest staveb a čtyři studentské práce. Novinářům to řekla krajská radní pro rozvoj Radka Loučková Kotasová (ANO). Zájemci mohou stavby přihlašovat do 31. května.
Krajská soutěž o Stavbu roku ponese jméno Karla Hubáčka
Zámek Svijany je také Stavbou roku

"Prostřednictvím soutěže bychom rádi vyzdvihli úspěšné nebo zajímavé stavby a šikovné žáky, studenty, projektanty, architekty, talenty v oblasti stavitelství, architektury a řemesla celého Libereckého kraje," doplnila Loučková Kotasová. Hlavní cena pojmenovaná podle autora stavby horského hotelu a vysílače Ještěd architekta Karla Hubáčka je rozdělena do dvou kategorií. Kraj chce zvlášť ocenit nejlepší stavbu, ale také nejlepší řešení veřejného prostoru.

Samostatná kategorie je určena inovacím ve stavebnictví. Zvláštní kategorii má soutěž i pro mladé architekty a projektanty do 30 let. Ocenit chce Liberecký kraj v soutěži také osobnosti, které v těchto profesích v kraji působí. Stejně jako v předchozích letech rozhodne veřejnost o Ceně sympatie. "Přihlášená stavba musí být zkolaudována nebo uvedena do zkušebního provozu do konce května letošního roku," doplnil Petr Dobrovský z Agentury regionálního rozvoje.

"Soutěž má v našem kraji tradici od roku 2004. Stavební firmy a architektonické ateliéry mohou tímto způsobem prezentovat výsledky své práce. Minulý týden jsme spustili nové webové stránky soutěže www.stavbaroku.lk, kde jsou zveřejněny všechny vyhlášené kategorie, přihlášky a veškeré podmínky," řekla radní. Nově se partnery soutěže stala města Liberec, Jablonec nad Nisou, Česká Lípa, Turnov a Semily. Jednotlivé přihlášené stavby představí podle Loučkové Kotasové putovní výstava, která bude postupně ve všech těchto městech.

čtk
czocha
20. 4. 2019 19:38 Majestátní, připomínající moravský Bouzov, se na skále nad Lešňianským jezerem vypíná Czocha. Polský zámek blízko Frýdlantu i jeho romantické okolí stojí za návštěvu. Je otevřen.
obří sud
20. 4. 2019 16:31 Velmi rušno je nyní u Obřího sudu nad Lázněmi Libverda. Cyklisté a výletníci mají restauraci mají za cíl svých výletů. Objekt je ale stále na prodej. Realitní kancelář jej nabízí za 17,9 milionu.

 

hospoda
20. 4. 2019 16:00 Stylová Hospoda Na Růžku je nově otevřená na rohu liberecké ulice Gutenbergovy a Zámeckého náměstí. To je hned vedle známé futuristické sochy Koule.
sm
20. 4. 2019 12:04 S ročním předstihem hledají Semily firmu, která postaví mateřskou školu za zhruba 85 milionů korun. Pro devítitisícové město jde o jednu z klíčových investic.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).