reklama

Jablotron miliardáře Dalibora Dědka projevil zájem o areál bývalé porodnice v Jablonci

11. 8. 2017
Jablonecký výrobce zabezpečení Jablotron, který patří do podnikatelského impéria miliardáře Dalibora Dědka, uvažuje o koupi areálu bývalé porodnice v Jablonci nad Nisou. Rozhodnout by se měl do konce letošního roku. Vyplývá to z dohody o spolupráci, kterou schválilo jablonecké zastupitelstvo. Dohodu by měl podepsat Jablotron, město a Liberecký kraj, kterému nevyužívaný objekt v Turnovské ulici patří.
Jablotron miliardáře Dalibora Dědka projevil zájem o areál bývalé porodnice v Jablonci
Ilustrační foto
Nová osobnost hnutí STAN, miliardář Dalibor Dědek, potvrdil zjištění serveru Echo24, že jeho firma Jablotron pobírala dotace. Sám Dědek přitom donedávna tvrdil, že jeho firma dotace nečerpala a vyrostla z nuly. Nyní potvrdil, že Jablotron během 10 let získal na dotacích celkem 10 miliónů. Brání se ovšem, že za stejné období odvedla jeho firma do státní kasy na dani z příjmu více než 750 miliónů.
Zdroj: www.echo24.cz ZDE

Spoluzakladatel Jablotronu Dalibor Dědek oznámil, že se chystá darovat hnutí Starostové a nezávislí deset milionů korun. Takovou možnost však vyloučil úřad, který dohlíží na financování politických stran. Podle něj může maximální takto darovaná částka dosáhnout výše tří milionů korun.
Zdroj: www.idnes.cz ZDE

Podle hejtmanovy náměstkyně Jitky Volfové (ANO) podmínky vyjednávají několik měsíců. "Před samotným uzavřením dohody bychom rádi od Státního pozemkového úřadu nabyli pozemek, který se přímo nachází v areálu a tvoří funkční celek se stavbou a ostatními pozemky. Majetek chceme mít pro případný prodej připraven jako ucelený soubor," dodala Volfová. Převodem pozemku od státu se bude zabývat zastupitelstvo kraje ještě v srpnu.

Bývalá porodnice z přelomu 19. a 20. století je přímo u vjezdu do města. Podle primátora Petra Beitla (ODS) mají zájem na tom, aby využití areálu odpovídalo významu tohoto místa. "Velmi bychom uvítali, kdyby prostor bývalé porodnice sloužil k zachování a rozvoji některého z odvětví jabloneckého průmyslu a zároveň plnil reprezentační funkci na příjezdu do Jablonce," uvedl primátor.

Záměrem Jablotronu je demolice stávajících budov a využití prostoru pro další rozvoj společnosti. "Investiční záměr Jablotronu je v souladu s aktuálně platným územním plánem," dodala mluvčí radnice Markéta Hozová. Jablotron je českou společností, kterou založil v 90. letech Dalibor Dědek. Z malé firmy vybudoval holding tvořený 27 firmami s více než třímiliardovým obratem.

Liberecký kraj se snaží nevyužívanou budovu v Turnovské ulici prodat od roku 2011. Nepotřebuje ji a údržba a ostraha ho ročně stojí půl milionu korun. Podle znalce má aktuálně hodnotu bezmála 14 milionů korun. Před šesti lety kraj za objekt žádal 25 milionů korun, žádná nabídka ale nepřišla. Za 18 milionů korun poté chtěla bývalou porodnici odkoupit firma Varopa, v dohodnutém termínu ale nezaplatila a kraj od smlouvy odstoupil. Před dvěma lety o areál projevila zájem Česká mincovna, která hledala nové místo pro svůj rozvoj. Nakonec od stěhování ustoupila a rozhodla se zůstat na původním místě U Přehrady v areálu bývalé Bižuterie. Náklady na demolici a výstavbu nového areálu v prostoru bývalé porodnice se v jejím případě odhadovaly na 150 milionů korun.

Dalibor Dědek je nejnovější posilou Starostů a nezávislých (STAN) v nadcházejících parlamentních volbách. Zatím ohlásil, že hnutí podpoří tím, že bude v rámci STAN budovat platformu nezávislých a shánět osobnosti, které by mohly usilovat o hlasy v letošních podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Do té doby mediálně nepronásledovaný Dědek si tím vysloužil drsnou pozornost sdělovacích prostředků.


čtk, lo
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
11. 8. 2017 07:15
Koudelka
Nevím, co tady naznačujete, ale kraj se toho baráku chtěl zbavit už za hejtmana Eichlera, dokonce vycházely inzeráty. Pravda ale je, že načasování je nešťasné. Kdyby to získal před tím než šel do politiky, bylo by všechno OK.
11. 8. 2017 11:16
pozorovatelka
Pane Koudelko, už v březnu letošního roku se psalo o záměru pana Dědka bývalou porodnici koupit, takže určitě jednal s vlastníky již dříve. A jak se v textu nahoře píše, vyjednávají se podmínky několik měsíců,.Takže je spíše smůla, že vstoupil do politiky právě teď. Nyní mu případná dohoda a následná koupě bude vytýkána jako nějaká protekce, úplateček nebo co já vím co ještě. Ne jeho dlouhodobý záměr, ale spekulace "zasvěcených" budou táhnout.
11. 8. 2017 07:21
mno
Chtěl koupit stan za desítku, nevyšlo to. Tak teď si za zbytek koupí barák v jablonci.
11. 8. 2017 08:24
Karel z Turnova
Je to vychcánek z Radvánovic.
11. 8. 2017 08:00
Hmmmm
Zacal lov na dedka? Babis uz byl strelen.
11. 8. 2017 10:20
čerpám jen z tisku
Deset mega do STANU, deset mega na dotacích, asi vratka.
11. 8. 2017 10:35
dupro
Nechápu, donedávna byl pan Dědek téměř všemi opěvován jako úspěšný a oceněný podnikatel.
Dnes na něm ti samí nenechají nit suchou.
Smutné.
11. 8. 2017 12:38
Jarda
Protože je to pěkný ptáček. Samozřejmě, když je to kamarád Babiše.
Vrána k vráně sedá.
11. 8. 2017 11:09
pozorovatelka
Proč takové nevraživé komentáře na adresu pana Dědka? Myslím, že pro Jablonec dělá dost, je to člověk nepovyšující se nad druhé a hlavně je to velmi úspěšný podnikatel. Jen tím vstupem do politiky si tak trošku "nasral" do bot. Snad ho to nesemele.
11. 8. 2017 10:45
Spravedlnost
Babiš Dědkovi: „Čo by si robil?! Buď v pokoji. Zapírej! A keď se to provalí, řekneš, že je to kámpáň a jako sorryjako. Ty si v pohodě.“ ...
11. 8. 2017 11:55
fakta
Daň za vstup do politiky.
11. 8. 2017 12:22
můj názor
Lidi, nebuďte paranoidní. Kraj ani Jablonec nevědí co s tím domem už desítky let, teď když se našel kupec, je nejrozumější mu ho prodat. U p, Dědka není riziko, že objekt zašantročí nebo s ním bude spekulvat a on bude dělat dál ostudu u vjezdo do Jablonce.
11. 8. 2017 14:12
jenda
Pamatuji, že ten objekt před lety chtěl koupit Ing. Imlauf.
Už tam mohly stát nové termální lázně.
11. 8. 2017 14:59
Olda
Milionáři zatoužili měnit svět . Bláha, Dědek .... prachy už mají , tak teď moc a sláva....
ovšem Babiš to je něco jiného Nepoleonský a Mesiášský komplex a snaha vše ovládnout. Odpudivý typ. Pokud bude Babiš voliči dán do čela bude to naše velká prohra . Od mafiánského komunismu v jeho osobě návrat k mafiándkému kapitalismu.
11. 8. 2017 21:51
Jim
Chudý duchem, zřejmě kalouskovec.....
jehla
19. 4. 2019 12:26 Liberečtí strážníci se i v letošním roce přihlásili k celostátní akci Jehla, v rámci které našli a odborně zlikvidovali 8 kusů injekčních stříkaček a 2 kusy inzulínových per.
nealko
19. 4. 2019 12:23 Na Jablonecku a Semilsku proběhla dopravně preventivní akce "Řídím, piju nealko pivo". Je pořádána ve spolupráci Policie České republiky a Českého svazu pivovarů a sladoven.
světla cl
19. 4. 2019 11:23 Modernizaci a rozšíření veřejného osvětlení připravují v České Lípě. Zastaralé lampy nahradí moderní a úsporná LED technologie. Rozšíření osvětlení navrhli sami obyvatelé města.
skalka
19. 4. 2019 06:21 Ještěd v Liberci dnes zahájí letní sezonu. Čtyřsedačková lanovka Skalka bude v dubnu v provozu o víkendech a svátcích, v květnu a červnu od středy do neděle. O prázdninách denně.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).