reklama

BusLine získal bez soutěže na 2 roky zakázku na MHD v Jablonci

2. 2. 2019
Dopravní společnost BusLine získala bez veřejné soutěže na dva roky zakázku na zajištění MHD v Jablonci nad Nisou. Informuje o tom server zdopravy.cz. Podle registru smluv by měla firma zajišťovat veřejnou dopravu do 31. ledna 2021. V letošním roce je cena za kilometr stanovena na 53,01 Kč, firmě zůstanou i tržby, což je dalších zhruba 15 korun na kilometr. Dopravní sdružení obcí Jablonecka, které s BusLinem smlouvu uzavřelo, by za dvouletý kontrakt mělo bez DPH zaplatit 156,611 milionu korun, vyplývá z údajů v registru smluv. "Prioritou bylo, abychom zajistili městskou dopravu pro občany, aby oni na tom nebyli biti," řekla na dotaz ČTK mluvčí jabloneckého magistrátu Jana Hajná.
BusLine získal bez soutěže na 2 roky zakázku na MHD v Jablonci
archivní foto

Městskou dopravu v Jablonci zajišťoval Dopravní podnik Liberce a Jablonce (DPMLJ), pro který ale subdodavatelsky jezdil právě BusLine. Ten ale loni v červenci vypověděl smlouvu kvůli neuhrazeným pohledávkám, jejichž výši DPMLJ zpochybňuje. Dopravní podnik sice pro Jablonec vybral nového dopravce, který měl od 26. ledna začít jezdit. Soutěž ale prověřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, a proto nebylo možné smlouvu uzavřít.

Jablonecké dopravní sdružení se proto na zajištění dopravy od 26. ledna dohodlo přímo s firmou BusLine. Nejprve to bylo na základě objednávky, která ale může být podle evropských směrnic maximálně do 300.000 eur (7,72 mil.Kč). Mezi tím připravily obě strany smlouvu, kterou podepsaly podle registru 30. ledna. Pro cestující ve veřejné dopravě v Jablonci se podle Hajné nic nezměnilo. "Lidé jen nemohou použít papírové jízdenky libereckého dopravního podniku, jízdenku ale koupí bez přirážky u řidiče. Čekáme na tisk nových jízdenek a jednáme s dopravním podnikem o výměně," dodala mluvčí jabloneckého magistrátu.

Podle předsedy dopravního sdružení Tomáše Levinského dvouletý kontrakt s BusLinem vzešel z doporučení krajské společnosti Korid LK, která organizuje dopravu v Libereckém kraji. "Je potřeba delší kontrakt na to, aby bylo možné v klidu připravit další postup," řekl serveru Levinský. Ve hře je podle něj buď soutěž nebo možnost využít vnitřního dopravce Jablonce nad Nisou, společnosti Jablonecká dopravní. Město ji loni založilo, ale firma dosud nevykonává žádnou činnost.

čtk
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
jn bohemka
21. 4. 2019 20:33 Nelehký zápas s posledním týmem tabulky mají za sebou jablonečtí fotbalisté. Proti Dukle Praha museli otáčet nepříznivý vývoj, obrat zařídili Chramosta a kapitán Hübschman.
doksy
21. 4. 2019 17:28 Bezmála jedním milionem korun podpořil v posledních letech Liberecký kraj obnovu zámku v Doksech. Od roku 2015 patří zámek městu, které se snaží celý areál objektu zpřístupnit veřejnosti.
skalka
21. 4. 2019 16:21 Ještěd v Liberci na Velký pátek zahájil letní sezonu. Čtyřsedačková lanovka Skalka bude v dubnu v provozu o víkendech a svátcích, v květnu a červnu od středy do neděle. O prázdninách denně.
czocha
21. 4. 2019 15:38 Majestátní, připomínající moravský Bouzov, se na skále nad Lešňianským jezerem vypíná Czocha. Polský zámek blízko Frýdlantu i jeho romantické okolí stojí za návštěvu. Je otevřen.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).