reklama

Padne-li primátor, padne i šance pro Ještěd. Změna svou neschopností projekt zazdí

18. 3. 2017
INVENTURA: Liberec se po roce opět zbarvil doběla. Ve středu začala play-off hokejové extraligy a krajské město má ve vyřazovacích bojích nejvyšší soutěže opravdu horké želízko v ohni. Proto jsou opět v ulicích k vidění auta vyzbrojená klubovými vlaječkami, na hokej chodí celé rodiny fandit v bílém, a to všechno dohromady tvoří prověřené bílé peklo. Hokejisté Liberce v úvodní sérii s Plzní zvládli roli favorita na jedničku, vyhráli oba domácí zápasy a na západ Čech, kde boj pokračuje, jedou se sympatickým náskokem.
Padne-li primátor, padne i šance pro Ještěd. Změna svou neschopností projekt zazdí
Foto: www.hcbilitygri.cz

Plzeňská odveta se hraje už v neděli od 16.30 a den na to od 17.20. Na domácí led se série vrátí, urvou-li doma indiáni se škodováckým okřídleným šípem na dresu alespoň bod, ve středu 22.3., kdy se v Home Credit areně hraje od 18 hodin. Takový je plán, ale s časem začátku může ještě zamíchat televizní přenos. Bílé Tygry každopádně čeká další těžký úkol na cestě vzhůru a možná… možná i za obhajobou titulu. Lidé od hokeje ale takové myšlenky raději zapuzují, protože je ve hře všeobecně známá pověrčivost. Doufat ale můžeme. Každopádně přijďte, bude-li se hrát ještě doma, v bílém, nejlépe v tom, co jste použili už na prvních dvou domácích zápasech. Pračka má dost času dát model do pořádku. Budete mít pocit, že jste k úspěchu přispěli i vy.

Hlavní lyžařská sezóna pomalu končí a začíná se bilancovat. Bude tomu tak i ve sportovním areálu Ještěd, který zažil jednu z nejlepších sezón za posledních deset let. Napadl totiž sníh. Je ale liché předpokládat, že jedna, co do počasí vydařená sezóna, vylepší ztrátovému kopci celkovou bilanci. Rok a půl se proto liberecký primátor snaží vyjednat vstup strategického partnera, který by areálu pod Ještědem vdechl novou energii a de facto jej zachránil. Investor se dokonce našel a hned v osobě Igora Rattaje, slovenského miliardáře, jehož firma TMR provozuje jiné areály. Například na Chopku a ve Špindlu.

Můžeme si o tom myslet cokoli, protože Tatry ani Krkonoše nikdy nebudou Alpy, Dolomity ani Skalisté hory. Nutno ale uznat, že bez investic kopec nad Libercem vzkvétat nebude. Asi nelze podezírat velkopodnikatele Rataje z byznysové neprozíravosti a myslet si, že se do Liberce vydal na humanitární misi. Samozřejmě, že bude chtít avizované investice zhodnotit. Už proto chce areál do dlouhodobého pronájmu, aby zhodnocení mohl rozložit v čase. Neznám ho, viděla jsem ho jen na fotografiích, ale nepodezírám ho, že se chce vydat na sever Čech okamžitě, nemístně a hloupě rýžovat. Podstatné je, že jako první plánuje rozšíření sjezdovek a zavedení služeb, na které je tuzemský lyžař – sjezdař zvyklý zvenku.

Dost už bylo místních pokusů o zmrtvýchvstání areálu. Pod vedením Zuzany Kocumové, předsedkyně představenstva SAJ a.s., se areál nevzpamatuje nikdy. Ostatně, Kocumová neumí řídit ani auto… (narážka na její havárii se služebním vozem, který používala jako odvolaná statutární náměstkyně hejtmana). Takže je fajn, že se našel investor, který chce sjezdovky vzít pod svá křídla. Kocumová nemusí mít strach o desátek, který jí každý měsíc chodí za nicnedělání v SAJ a.s. Městu ještě zbyde vesecký běžecký areál a nemyslím si, že by se s odměnami statutárních zástupců městské akciovky cokoli dělo. Natož směrem dolů. V běžeckém areálu může Kocumová, schopná běžkyně na lyžích, konečně dokázat, zda umí i něco jiného. Zatím však nic takového nepředvedla.

Ostatně, Kocumová se s primátorem Tiborem Batthyánym na dlouhodobém pronájmu Ještědu shoduje, ale… Chtěla by, aby se o investorovi rozhodlo mezi více zájemci. Zatímco Batthyány, který se problému dost intenzivně věnuje už půl druhého roku, tvrdí, že za více než 18 měsíců zájem projevil jen Rataj z TMR, Kocumová náhle do světa vytrubuje, že ví o někom, kdo má také zájem. Dosud ale neřekla, kdo. Podezírám jí, že chce být jen zajímavá a že toto její tvrzení, které se objevilo i v radniční tiskové zprávě, je z kategorie JPP – jedna paní povídala. Existoval-li by jiný vážný zájemce a má-li o osudu Ještědu rozhodovat už březnové zastupitelstvo (koná se 30.3.), pak by právě měly vrcholit akce pro veřejnost, na nichž by onen neznámý investor představoval svoje plány. Tak jak činí Igor Rattaj, který byl veřejnosti k dispozici už dvakrát. Jednou na fresh tracku, podruhé na besedě v radniční zasedačce. A rozhodně s lidmi nediskutoval z dlouhé chvíle…

Jako přes kopírák to připomíná situaci, kdy Kocumová, tentokrát v roli krajské opoziční zastupitelky, tvrdila, ve sporu o parkovací dům pro potřeby Libereckého kraje a tam sídlících institucí, že dostatečná kapacita parkovacích míst je v nedalekém soukromém parkhausu. Zatímco ona „měla informaci“, že provozovatel obchodního centra kraji milerád přepustí potřebné stovky míst, neměl úřad k dispozici žádnou relevantní nabídku, byť kapacitu v sousedním objektu poptával. Zase jen info z Agentury JPP.

Změna se pouze předvádí v plné nahotě. Vlastní akce není schopná, umí jen vrážet vidle do aktivity jiných. Zaobalí vše do líbivého mediálního obalu a mlží, jak brání zájmy veřejnosti. Nebrání, jen se snaží zakrýt svou totální neschopnost.

Ostatně: Velkou měrou to prokázala i na sklonku končícího týdne. Na páteční odpoledne bylo avizováno koaliční jednání mezi Změnou a lidmi, kteří byli do libereckého zastupitelstva zvoleni za ANO, leč jeho členy už v drtivé většině nejsou. Změna tradičně vypustila „pšouk“ v podobě tiskové zprávy, jak chce řešit podle ní neúnosnou situaci v koalici, čímž vyšlo najevo, jak moc se snaží odvolat primátora z funkce. Jednání možná i proběhlo, nastalo ale ticho po pěšině. Jindy mediálně agilní Změna se sdělit jeho výsledky už neobtěžovala, exANO má s mediální komunikací problémy dlouhodobě. Nejspíše schůzka stále ještě koaličních hnutí nedopadla tak, jak si korytářovci naplánovali. Byl-li by opak pravdou, pak by to jejich zastupitelé, nájemný pisálek i sympatizující novináři jistě pustili do světa s obdobnou vervou, s jakou informovali, že se „něco teprve chystá“.

Při hledání, jak koaliční telenovela (nekonečný plytký příběh) vlastně po pátku dopadla, jsem zabředla i na Jejich Liberec. Tady ale právě tahají špínu na bývalého lidoveckého náměstka liberecké primátorky Kamila Jana Svobodu, který se provinil jen tím, že je lidovec. Proto mu „přitížila“ kauza jakéhosi pražského lidovce, s nímž se údajně Svoboda zná a který se hlásil do výběrka na šéfa libereckých Technických služeb… Ona totiž má KDU-ČSL, v Liberci politická síla s téměř nulovou podporou, dnes oznámit, zda jde do parlamentních voleb se Starosty a nezávislými. Což je naopak síla, která má v kraji velkou přízeň. A tak bylo třeba začít propagandou. Změna totiž v očích veřejnosti soustavně padá, ztrácí příznivce i půdu pod nohama, a tak je každý nepřítel. Což je pro politické spolky zacílené výhradně na negaci typické.

Každopádně platí, že padne-li nějakou velkou náhodou či zradou primátor, padne i akce Rataj na Ještědu. Změna, která usiluje o primátorský řetěz pro svého šéfa Jana Korytáře, a je kvůli tomu ochotná rozdávat místa náměstků a radních všem, kdo by jí k tomu pomohli, na podobná rozhodnutí nemá (pardon, ale ustálené rčení) „koule“ a ani mozkovou kapacitu.

Všem normálním lidem hezký víkend.

 

 

Alena Roubalová
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
18. 3. 2017 09:43
jan
To jako ze batoh tu mozkovou kapacitu ma, jo? Ten si prece jen chysta flek. To je jasnacka.
18. 3. 2017 13:44
Michal
Pravda je, že se při čtení "slovenský miliadář" osypu, protože mi to připomene jiného slovenského miliardáře, který za koblihy brzy vyluxuje celou naši republiku. Jsem ale příznivcem toho aby se mu Ještěd pronajal a aby konečně skončila éra líné a práce nechopné Kocumové, která na Ještědu jenom hrabe za nic. To málo co se tam udělá odmaká ředitel areálu, ona jenom bere peníze a hloupě plácá nesmysly.
18. 3. 2017 09:46
chacha
Neprestavam byt prekvapen co vsechno se da propojit dohromady abyste ze zmeny udelala klauna. Ona smesna je, ale zesmesnuje se sama.
18. 3. 2017 17:09
ho ho
No nevím čim se autorka zesměšňuje. Ale za kašpara jsi tu ty chacha-o !
18. 3. 2017 10:33
Fanda
Hokejisti borci, politici b.bci
18. 3. 2017 13:00
vo to go
Myslel jsem ze je Koryto chytrejsi. Je to jenom dalsi panak ktery chce koryto za kazdou cenu. Snad mu k tomu hlas jeste hloupejsi Machartove stacit nebude.
18. 3. 2017 12:58
fuj
Opicak z jejich liberce zase spachal slohove cviceni a vidi vsechno jinak. O koalicni schuzce ale radeji nepise nic. Takze mate pravdu, nic se nestalo jen cmelaci prd. Ale
kyda blato na primatora a kupodivu i kritizuje dojice dotaci. Asi konkurence v dojeni. Proc by mel z dotaci zit i nekdo jiny. Clanek tady ma uroven jako vzdy, tam je to trapny plagiat.
18. 3. 2017 16:36
rada
Jsem si ten toichcuv slint precetl a malem jsem umrel smichy. Batthyany by mel navrhnout odvolani korytare, protoze mu jeho web velice podryva autoritu. Pri dobre spolupraci s ostatnimi by na to silu mel. Vyzkousel to u hrbice, proslo to. Ja bych to jen tak pro legraci udelal, protoze hur uz byt nemuze.
18. 3. 2017 19:54
Zuzana
Kdyby hloupost nadnášela lítá squadra kolem Korytáře jako sputnik.
19. 3. 2017 08:44
Pobavena-znechucena
Na "jejich Liberec" jsem se šla podívat až na základě tohoto příspěvku. Parádní čtení !
Jen pár citací a výkřiků :
"Kontroverzní finančník ze Slovenska Igor Rattaj ".
"Výstředního libereckého primátora Tibora Batthyány".
"Nedospělé chování".
"Lidé kolem Syneru "( a opětovné plivnutí na ing. Kittnera )
A dále -
Kopanec do Kamila Svobody.
A nakonec Jindřich Fadrhonc.

Úroveň stranického tisku 70 - tých let. ( Geny a výchova se holt nezapřou.)
19. 3. 2017 09:34
ano,
Geny jsou svinstvo
18. 3. 2017 13:38
Jakub
Čmeláci už bzučej jako sršni proti panu Ratajovi, to je marný. Ty nikdy nic neudělaj pro lidi, jenom pro sebe. Vyhovovalo by jim kdyby na celým Ještědu byl prales, bezúdržbový prales, na který by jenom sosali dotace a nic nemuseli dělat. Tyhle sosáci jsou zkázou města a přilehlého okolí.
18. 3. 2017 14:20
jen počkej
No primátor padne určitě,tak to madam nemusí být tak dramatické.Akorát nevíme kdy.Ještěd určitě nepadne a když slivák odejde,tak se také nic nestane.Ještě by ho třeba chtěl přestěhovat někam do Monaka,nebo na pod.destinaci.TO vyřeší čas a né rychlé prachy.Von ten slovák by asi také zvedl ceny že?My tady nejse pražaci s jejich výplatama.
18. 3. 2017 14:27
hmmmm
Vy jste jen ukázkový vidlák.
18. 3. 2017 14:53
jen počkej
Zase nejsou argumenty,tak došlo na vytříbený slovník?NO,není se co divit,jakou už jednou,když to tam nahoře není tak to tam není.Že Hmme.
18. 3. 2017 15:06
Roman
Je jasny ze z toho nic nebude, protoze se v zastupitelstvu najde dost dementu ktery budou proti. Budou zavidet primatorovi ze by mohl pro rataje v budoucnu delat. Navrhuji referendum. At se vyjadri liberecaci, ne jenom hrstka zastupitelu, ktery reprezentujou jen sami sebe a svoje snahy o co nejvynosnejsi trafiku. Osobne je mi uplne jedno co s jestedem bude, my jezdime na stridacku do svycar, rakouska a italie. Vadi mi ale tato liberecka predpos.anost. se sr.ci ale nic jineho necekam.
18. 3. 2017 15:13
Hanka
Zmena ma mozkovou kapacitu jenom na vyzirku.
18. 3. 2017 16:25
Olda
Ještěd rattaje nepotřebuje. Jen široký svah na skalce a dělné a znalé vedení Saj
18. 3. 2017 16:40
souhlas
Souhlasim. Odvolat linou a trapnou kocumovou a dalsi trafikanty a nastavit byznysplan. Ted mesto penize ma. Prijmy z rzd jsou na historuckem maximu.

Nesmi je ale prozirat za hlouposti v podobe daru pro nenazrane neziskovky.
18. 3. 2017 16:42
sorry
Opravuji RUD
18. 3. 2017 18:57
fanda
Hokej je zabava pro pulku mesta a pritom nedostava z radnice penize jako jinde. Totez fotbal
18. 3. 2017 19:53
znalec
To máte pravdu, že když zmizí Baťány, zmizí i šance pro ještěd. Na miliardáře Rattaje už Změna souká pavučinu, už ho pomlouvá a očerňuje. TB už přiřadila do party se Synerem, už zase jede v osvědčených práskačských kolejích, kdy všechno pomlouvá a kritizuje. Sama nic nedokázala, jen vysála něco peněz na substrát pro brouka pytlíka a pár peběz pro bzičáka a další korytářovi spolky nemakačenků.
18. 3. 2017 20:06
partička odsouzených
To je parta na té vaší radnici: nám, prim. Korytář - odsouzený, tajemník města Fadrhonc - odsouzený,členka rady Kocumová - odsouzená. Všichni by měli OKAMŽITĚ odstoupit!!!!!!!!!!!!!!!!
Proti tomu je obviněný hejtman Půta a ředitel knl Nečesaný čajda.Míze zam dobrý kádry. Jeden kriminálník vedle druhého.
19. 3. 2017 20:53
Olda
No tak LN z inkasoval 20 mega . Ten vede
19. 3. 2017 06:55
Marek
Kocůmová by měla běhat na běžkách a necpat se do politiky ani vedení firem. Nemá na to buňky. To je snad jasné i slepému, hluchému, blbému i Změnaři.
19. 3. 2017 07:29
novak
Kdyz zacne saj makat, zvladne to mesto samo. Nejvetsi zabou na prameni je ale kocumova, ktera sjezdovemu lyzovani nerozumi, je lina jako ves a neschopna jako kazdy ze zmeny.
19. 3. 2017 07:49
irena
Mate pravdu, politici to zazdi. Rattaj asi netrousi darky a primator to mysli uprimne s vyhlidkou na budoucnost. V deniku jsem si precetla ze by chteli spolecny podnik. To p. Rattaj smetl, protoze se byznys s komunalem delat neda.
hazard
21. 6. 2018 17:07 Na zrušení výherních automatů dostanou kasina v Jablonci tři roky. Město se obává žalob o náhradu škody. Proti hazardu se lidé vyslovili v referendu.
mlýn
21. 6. 2018 17:04 S mlynářstvím je spojená nová výstava muzea v Turnově. Jsou na ní nejen repliky mlýnů či historické artefakty, ale věnuje se i životu v mlýnech.
uefa
21. 6. 2018 17:02 Jablonec nad Nisou dá 8 milionů korun na úpravy fotbalového stadionu před Evropskou ligou. Jablonecký klub postoupil, stadion ale nesplňuje podmínky.
čssd
21. 6. 2018 12:24 Lídrem ČSSD pro komunální volby v Liberci bude primář místní urologie a krajský předseda ČSSD Jan Mečl (53). Strana program představí až během léta.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
červen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).