reklama

Osudy dvou hokejových velikánů se protnuly se schopnostmi tygřího realizačního týmu

5. 2. 2018
KOMENTÁŘ: Neuvěřitelný sportovní víkend s širokým společenským přesahem zažila liberecká Home Credit arena. Oba víkendové podvečery zde patřily akcím, jež se zapíší nejen do dějin ledního hokeje, ale i do historie města. Monitoring tuzemských médií, která o akcích informovala, nabobtnal na úctyhodných 540 stran. To je víc, než toho média roku 2016 napsala a odvysílala bezprostředně po zisku prvního tygřího titulu. Liberec se díky hokeji a aréně stal zřejmě nejfrekventovanějším slovem.
Osudy dvou hokejových velikánů se protnuly se schopnostmi tygřího realizačního týmu
Foto: www.hcbilitygri.cz

Realizační tým extraligových Bílých Tygrů pod taktovkou prezidenta klubu Petra Syrovátka bezchybně i neuvěřitelně rychle zrežíroval dvě podívané, o nichž se bude pod Ještědem ještě dlouho mluvit. Potkaly a naplnily se zde osudy dvou hokejových velikánů, které zná celý svět a ony se znají se šéfem libereckého hokeje. Proto se události velmi efektně protnuly. Oběma příběhům v sobotu i v neděli přihlížela vyprodaná aréna, ochozy, kam se vejde 7500 lidí, měly důvod tleskat Petrovi Nedvědovi a Jaromíru Jágrovi ve stoje.

Pořadatelé připravili pro každého návštěvíka papírovou masku s vyobrazením obličeje Petra Nedvěda, a tak byl v mnoha okamžicích na ledě jeden Nedvěd z masa a kostí a tisíce jeho obličejů v hledišti. Působivé. Stejně jako přítomnost Jágrových příznivců, kteří za ním jezdí po celém světě s dlouhovlasými parukami na hlavě a oděni do dresů klubů, za něž jejich Džegr hrál. Kladeňáci pak zaplnili celý sektor.

V sobotu v liberecké aréně sice hostoval „jen“ prvoligový hokej mezi Benátkami nad Jizerou a Kladnem. Oba týmy ale posílily hokejové legendy, kvůli nimž se nejen hala, ale i presszona zaplnila až po okraj. Kladeňák Jaromír Jágr, žijící světová legenda a nositel osmašedesátky na dresu, v Liberci zahajoval své tuzemské angažmá s klubem, který mu patří. Nebyla to žádná exhibice, byl to standardní zápas, v němž šlo Kladnu o upevnění pozice v prvoligové tabulce a posílení naděje na návrat do extraligy. Jágr hrál, navzdory zranění, jež ho poslalo ze zámoří domů, celý zápas a s kluky o generaci mladšími mu to šlo tak dobře, že jeho Kladno vyhrálo 2:7.

Benátky nad Jizerou, které jsou zároveň farmou libereckého extraligového klubu, posílil dlouholetý tygří kapitán Petr Nedvěd, který se rozhodl sehrát, byť po čtyřleté pauze, úplně poslední ligový zápas v kariéře. Liberecký rodák Nedvěd pak svůj hokejový příběh, po němž už možná pošilhává nejedna hollywoodská produkce, završil posledním gólem kariéry. V neděli se dočkal vyvěšení svého dresu číslo 93 pod strop arény a tím i slavnostního vyřazení. Znamená to, že třiadevadesátka vstoupila do klubových dějin a už jí na dresu nebude nosit jiný hráč. Petrův dres zakotvil vedle dresu jeho táty Jaroslava. Ten se největší hokejové pocty dočkal už před sedmi lety.

Hokejový příběh Petra Nedvěda, libereckého rodáka a odchovance, skončil za ovací tribun, zdravice ze zámoří i za zvuků české i kanadské hymny. Nedvěd totiž v lednu 1989 emigroval do Calgary a nastartoval zde nový životní začátek. Talent ze severu Čech to dokázal a s kanadskou reprezentací bral stříbro na olympiádě v Lillehammeru. V americkém Pittsburgu se potkal s Jaromírem Jágrem a s Tučňáky zažil své nejhvězdnější hokejové chvíle za oceánem. Po návratu do Česka hrál za Spartu a posléze natrvalo zakotvil v Liberci. Byl nezapomenutelným kapitánem, hlavně ale příkladem pro mladší hráče.

Evidentně přirostl k srdci i tisícům hokejových příznivců, protože dvakrát bylo v hale vyprodáno i kvůli němu. V sobotu se rozcvičoval pouze v šortkách, a tak fanynky omdlévaly při pohledu na jeho tetování i svaly. V neděli zase neskrýval dojetí, když jeho dres stoupal vzhůru. Pomalu a důstojně. Tak jako Petr Nedvěd stoupal díky své houževnatosti a ukázněnosti svou hokejovou kariérou. Mnoho hvězdných manýrů nepobral, je to pořád ten „kluk“ z Liberce, který uspěl ve světě.

A kdyby se náhodou někdy natáčel jeho neuvěřitelný příběh na filmový pás, mohl by klidně hrát sám sebe. Ve svých 46 letech je na to atraktivní a sympatický dost.

Alena Roubalová
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
Odpovídáte na:
5. 2. 2018 18:22
Howg
Ja myslim, ze kazdy pribeh uspesneho sportovce zaslouzi zfilmovat a poustet detem ve skole. Jako priklad ze kdyz se chce tak to jde. Pan Nedved je ucebnicovy priklad.
5. 2. 2018 07:59
fans
Bylo to nádherné. Ještě jste zapomněla napsat, že Liberec vyhrál na nájezdy nad Spartou. Což byl taky paráda.
5. 2. 2018 08:06
Luboš
Už psali včera dnes taky. Tohle je o Méďovi. Spartu už nehrál, i když prej žertoval, ať ho trenér napíše na soupisku. To je ale větší maso nez Kladno. Myslím, že si chrání hlavně zdraví. Tygři to nakonec vytáhli i bez něj. Bylo to fantastický, kdyby prohráli, nebylo by to tak super.
5. 2. 2018 08:28
Martin
Hezkej chlap, že jo ženský
5. 2. 2018 09:25
tak takhle
Masky z obličejem Petra Nedvěda se u nás doma setkaly s velkým ohlasem. Radost měly děti i manželka.
5. 2. 2018 09:36
?
Nedvěd ve filmu? Proč ne. Je to krásnej chlap, říkala dcera.
5. 2. 2018 18:22
Howg
Ja myslim, ze kazdy pribeh uspesneho sportovce zaslouzi zfilmovat a poustet detem ve skole. Jako priklad ze kdyz se chce tak to jde. Pan Nedved je ucebnicovy priklad.
5. 2. 2018 10:14
Mirka
Připojuji se s pochvalou organizátorům a samozřejmě všem aktérům. Nedvěd je borec, který si tu slávu zasloužil. Přeju mu hodně dalších úspěchů s štěstí v novém životě a je fajn, že na svoje rodiště nezapomněl. Na té fotce dole vidím jeho tátu, ten taky pro liberecký hokej hodně udělal.
5. 2. 2018 18:19
#93
Meda na hrad
jíra
23. 3. 2019 19:25 Josef Jíra, jeden z nejznámějších a nejžádanějších českých malířů, by se letos dožil 90 let. Od 5. dubna je část jeho díla k vidění v Jablonci nad Nisou.
cyklostezka
23. 3. 2019 19:00 Cyklostezka, která se staví s evropskou dotací kolem Nisy v Liberci, bude o milion Kč dražší. Hotová měla být loni, dokončovat se ale bude až letos.
trh
23. 3. 2019 06:17 Farmářské trhy v Turnově se konají každou sobotu dopoledne na náměstí Českého ráje. Letos začínají v sobotu 30. března. Více informací na www.trhyfarmarske.cz.
varhany
23. 3. 2019 06:15 Liberecký kraj přispěje půl milionem korun na obnovu cenných varhan kostela Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou. Vzácná památka nutně potřebuje renovaci.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).