reklama

Jan Korytář, všech pokrytců král

14. 6. 2017
KOMENTÁŘ: Aktuální snaha kriminalizovat bývalou libereckou primátorku Martinu Rosenbergovou z pera Změny vyznívá více než rozpačitě s ohledem na to, co má samo toto uskupení na kontě. Jenže – o to rozpačitější je přímo z pera vůdce hnutí, Jana Korytáře. Sám odsouzen k zaplacení škody městu ve výší 130 tisíc korun odpovědnost odmítá, jiné má ale tu drzost poučovat. Za tuto trapnou snahu zaslouží si jednoznačné vlastní zostouzení. Právem mu náleží označení krále všech pokrytců. Tedy minimálně a alespoň v Liberci a jeho širokém okolí.
Jan Korytář, všech pokrytců král
archivní foto: MML

Když soud uznal za prokázané a Jana Korytáře odsoudil k úhradě škody městu Liberci ve výši 130 tisíc (plus úroky), bývalý liberecký primátor se bránil zaplatit. A odvolal se. Připomeňme, že šlo o jeho snahu zmařit proběhnuvší výběrové řízení, a to jen proto, že jej vyhrála společnost, kterou prostě neměl rád. Mimochodem – pokutu město nedostalo jen za jeho špatné rozhodnutí, ale také za to, že Korytář nebyl schopen v zákonném termínu ani odpovědět! Šlendrián.

Tehdy se ale Korytářův stranický web neptal místních politiků, co tomu říkají. Zda by měl Korytář škodu městu uhradit. Či dokonce zda by měl odstoupit. To až nyní, když Změna vytáhla účelovou kauzu proti jedné ze svých úhlavních nepřítelkyň, Martině Rosenbergové.

Jak jsme již informovali, nabízela Změna v čele s Janem Korytářem Rosenbergové „výhodný obchod“. Za podporu vlastní koalice nezveřejní informaci o tom, jak dopadlo policejní šetření trestního oznámení, které na ni před časem podali. Pro dovysvětlenou - nedopadlo nijak, protože jednání bylo promlčeno a řeči vyšetřovatele, o to více dezinterpretované Změnou, nejsou prokázaným či dokázaným jednáním, ale jen názorem někoho. Za tvrzení, že Rosenbergová je usvědčená podvodnice, by se měla bývalá primátorka soudně bránit, protože je to lež. Stejně by nemělo projít bez povšimnutí, že Změna zveřejnila výsledek šetření a tím porušila zákon na ochranu osobních údajů.

Zatímco u Korytáře (ale také třeba Z. Kocumové, J. Baxy a mnoha dalších exponentů Změny) se jejich stranický PR pracovník neptal ostatních politiků, co oni na to, u Rosenbergové se to hodilo, a tedy se ptal. Bez velkého úspěchu. Přesto jedna odpověď si pozornost zaslouží. Jan Korytář v odpovědi uvedl:

"Pravidla musí platit pro každého. Pokud by to udělala uklízečka, referent či vedoucí odboru, nikdo by o tom, že má škodu nahradit nepochyboval, resp. by takovéto jednání bylo důvodem pro ukončení pracovního poměru. U bývalé primátorky navíc nešlo o omyl, ale záměrné a soustavné jednání. To, že někteří jindy horliví kolegové v tomto případě zavírají nad problémem oči, nepřispívá ke zlepšení politické kultury v našem městě."

Má pravdu. Pravidla musí platit pro každého. Škodu je potřeba nahradit. A z jednání, které nebylo omylem, ani chybou, nýbrž záměrem se zlým úmyslem, je potřeba vyvodit. Proto je na místě otázka – kdy Jan Korytář uhradí městu škodu, která vznikla jeho jednáním v době, kdy byl primátorem, a kdy vinou jeho zlého úmyslu město dostalo pokutu od UOHS? Kdy sám Jan Korytář příjme odpovědnost za zneužívání služebního vozu během jeho zimního primátorování? Kdy Jaromír Baxa vrátí peníze, které dostal za nevybranou dovolenou v době, kdy byl libereckým ekonomickým náměstkem, a přitom zvládl bez problémů učit na vysoké škole v Praze a pobírat za to plat? Kdy škodu uhradí Zuzana Kocumová, která coby krajská radní dlouhodobě zneužívala služebního vozu?

Kdy ze svého jednání vyvodí odpovědnost a z politiky odejdou?

Jan Korytář nemá páteř. To ukázal opakovaně. A nyní také to, že je pokrytcem. Dokud se sám nebude chovat tak, jak nabádá jiné, a dokud jeho nejbližší nebudou konat podle jehodeklarovaných představ, těžko může radit, nabádat či vyzývat jiné. A to dokonce, i kdyby měl stokrát pravdu.

Měl by, jakožto všech pokrytců král, mlčet.

Zdeněk Soudný
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
Odpovídáte na:
16. 6. 2017 07:31
Anička
Právo ano, ale je to nemorální. Jako celý Baxa.
14. 6. 2017 07:42
Vladka K.
Svatá pravda....
14. 6. 2017 07:48
pro jiné pokrytce:
Kdy ODS včele s Kittnerem zaplatí dluhy za lyžovačku ????
14. 6. 2017 08:15
lubos
Nemuzete verit vsemu o cem ucelive lzou na korytarovic propagandisticke hlasne troube
14. 6. 2017 08:16
Hanka
Ať je zaplatí zelená Kuchtová!
14. 6. 2017 12:53
Jarin
...a marketingový král Josef Jindra a loutka Neumanová. Je to důsledek vykopnutí Romana Kumpošte z čela organizačního výboru MS 2009
14. 6. 2017 09:12
hmmmm
FIS, mezinarodni lyzarska federace=ODS? Vy byste zasluhoval odbornou peci. Zeptejte se sveho guru kde by vam ji doporucil.
14. 6. 2017 10:44
dupro
Já si pamatuji, jak Neumannová po přijetí své funkce sepsula svého předchůdce za předražené smlouvy s tím, že ona vše nasmlouvá znovu a ušetří miliony.
Dnes lakonicky prohlašuje, že prostě peněz bylo méně a na výdaje nestačily.
14. 6. 2017 13:04
Mirka
Jo, jo, kdepak Kittner, pohůnek za to může :))
14. 6. 2017 08:05
Karel
Korytář nic jiného neumí. Není jediná, koho vydírá. Vzpomeňme Půtu, nedávno Batthyanyho a další a další. Ponaučení pro všechny, kteří by jen na chvíli uvažovali o jakékoli spolupráci s touto sektou. Kdo s nimi půjde do koalice, čeká ho zmar.
14. 6. 2017 08:16
jan
Naprosty souhlas
14. 6. 2017 09:51
Igor
Ale oni si vedou kompro-složku na každého, na to s nima do koalice nemusíte :-)
14. 6. 2017 09:09
Ojoj
Kdyz zlodej vola chytte zlodeje v praxi. Upadek na vsech frontach
14. 6. 2017 14:31
Lol
Nejenom pokrytcu. I hlupcu a sosaku kapo.
14. 6. 2017 10:46
D.D.
Tohle bych moc nerozmazával, to že se Korytář snažil zabránit vzniku toho "náměstí" před Kendikem mi jen pomůže
14. 6. 2017 15:26
Hans
Ale on nebránil vzniku náměstí před Kendikem, on jen nevyřídil poštu. To že dnes ze sebe dělá hrdinu, je zas jen jeho tyátr
14. 6. 2017 17:51
David
Je to lempl. Byl oslnen moci a myslel si, ze pravidla netreba dodrzovat. Prodrazi se mu to, al e on ty chechtaky nekde vynalezne. Treba mu cmelak vyplati dividendu, jestli teda vi co to je. Ňebo provizi za sjednany ekoterorbyznys.
14. 6. 2017 15:58
Igor
Zkuste si tam někdy taky zajít a nekecat jen od klávesnice: zvolená forma je sice zvláštní, nicméně lidi na ty lavičky sedaj, nejsou tam žádné ch..cí kouty a jediné co mi tam fakt vadí, že je třeba ty prkna laviček znovu už natřít, ale to by Hrbková nesměla mít priority postavené na smažkách a podobně ...
16. 6. 2017 07:46
Jiří
Naprostý souhlas. Za hezkého pocasi jsou lavičky plné.
14. 6. 2017 12:56
Jarin
Korytář už jiný nebude. Je to pokrytecký, zlovolný, demagogický sociopat. Nicméně, je třeba to tisíckrát opakovat.
14. 6. 2017 16:26
Opakovat je třeba
Aby tomu lidi uvěřili :-)
14. 6. 2017 16:39
frigo
Pane Soudný, trochu více korektnosti by vám slušelo. Kocumová sice chvíli dělala mrtvého brouka, ale pak se k tomu postavila čelem a své problémové jízdy uhradila (na rozdíl od MR, která se drží hesla zatloukat, zatloukat). Baxa nedělá nic jiného než co dělá každý uvolněný zastupitel (poslanec, senátor), bere si dovolenou jen když skutečně čerpá dovolenou (on ji nečerpal). Chápu že se vám to nelíbí, ale to by se musely změnit podmínky pro čerpání dovolené u těchto zástupců lidu, nelze si vybrat jednoho a toho sepsout. Co se Korytáře týče, tak jeho soudní spor není ještě pravomocně rozhodnut, protože se odvolal, takže požadovat nyní aby něco platil je předčasné a je to pouhá zlomyslnost.
14. 6. 2017 18:44
Hans
Který uvolněný zastupitel, náměstek, bere dva platy? Kocumová zaplatila škodu na vozidle, kterou způsobila? Zdanila své užívání auta? Kvůli neschopnosti Hrbkové se nemuselo vracet 7 milionů za územní plán? Proč tady furt podsouváte, že jsou svatí? Korytář nevydíral civilkáře? Nezneužil dotace na zaměření svých pozemků? Nepřevedl si peníze z dotací na svůj vlastní účet? Nebyl potrestán a pokutován za střet zájmů, když hlasoval pro svůj vlastní projekt? Nebyl soudem odsouzen za způsobenou škodu městu? Nelhal soudu, že v kanceláři nikoho neměl, když si jistě každý vzpomene na kauzu zaměstnávání lidí ze Změny po volbách 2010? Neobešel zákon příkazní smlouvou pro Čáslavku, aby ho mohl dosadit ještě do teplárny, kde dotyčný pobíral odměnu v desítkách tisíc? Nevrátil vratku za 5 milionů, kdy to nepředložil ZM a způsobil tím městu další škodu? Atd. atd. Vy asi nejste jen slepý, vy musíte být mimo nebo placený za ty bludy
14. 6. 2017 19:38
znalec
Jsou predevsim blby. To ostatni taky, ale vsechno vychazi z toho ze jsou uplne blby
14. 6. 2017 20:42
frigo
"Který uvolněný zastupitel, náměstek, bere dva platy?"
V článku je zmínka o dovolené pana Baxy, že by měl vrátit peníze vyplacené za nevybranou dovolenou. Pokud dovolenou nečerpal, těžko může cokoliv vracet. To o čem mluvíte vy je o něčem jiném. Pokud v době výkonu funkce byl skutečně zaměstnán a bral tedy dva platy (jak tvrdíte vy), tak by mne samotného zajímalo, jestli je to porušení zákona. Pokud se nemýlím, tak tuto praxi lze vidět i u některých senátorů a poslanců, já se přiznám, že o této problematice nic nevím, to by museli posoudit jiní (tím jiným nemyslím vás, ale někoho nestranného, kdo se v těchto věcech orientuje).

"Kocumová zaplatila škodu na vozidle, kterou způsobila?"
Škodu zaplatila pojišťovna, nerozumím vašemu požadavku, aby ji platila také sl. Kocumová.

"Proč tady furt podsouváte, že jsou svatí?"
Já nic nepodsouvám, Změnaři mají másla na hlavě dost, to nelze přehlédnout, zvláště vratka za bazén byl přešlap jako hrom pro což se těžko hledá omluva, ale když kritizuji, měl bych to dělat korektně.

"Vy asi nejste jen slepý, vy musíte být mimo nebo placený za ty bludy."
To jste trochu popletl, pan Soudný je placený, já bohužel nikoliv.
15. 6. 2017 09:15
čtenář
Frigo, Frigo, pláčete sice hezky, ale na špatném hrobě (tj. za "boží hovádka" ze Změny).

Bílá stopa žádnou smlouvu o užívání služebního vozidla (jako měla primátorka MR na městě) s Libereckým krajem neměla. Vozila si tedy lyže kdykoliv a kamkoliv zadarmo. Jak se trapně bránila v médiích, byla náměstkyní 24 hodin denně, z čehož vyplývá, že i běhání, skákání, jízda na kole, lyžování a dokonce také spánek v noci, to všechno podle ní bylo výkonem funkce. Když bourala, platila to pojišťovna. Kocumka po humbuku v médiích cosi Libereckému kraji zaplatila, ale nikdo nikdy transparentně nevysvětlil, jak se k oné směšné částce (myslím 12 tis.) došlo. Z čeho byla vyúčtována? Jenom odhadem? Její soukromé jízdy tak zůstávají dodnes neuhrazeny.

Změnaři by si měli nejdřív zamést před svým prahem a až s touto prací budou hotovi, můžou se podívat k sousedům na jejich "bordel". Pan Soudný má pravdu, napsal to dobře.
15. 6. 2017 14:08
Olda
S tou dovolenou Baxy se mýlíte , měl na proplacení právo. Stejně jako mohl souběžně učit . Tímto nesmyslem znevěrohodnujete celý článek
16. 6. 2017 07:31
Anička
Právo ano, ale je to nemorální. Jako celý Baxa.
19. 6. 2017 18:44
Carlos
Největší pokrytec v ČR je Slovák Andrej Babiš,
CHCE BÝT JEDINÝM VLÁDCEM ČECH !
BRAŇME SE, NEVOLTE ANO !!!
velikonce
18. 4. 2019 19:16 Hrady a zámky, nazdobené květinovou a velikonoční výzdobou o víkendu připomenou, jak slavili jarní svátky šlechtici.
volejbal
18. 4. 2019 13:41 O extraligový titul si zahrají zítra v 16 hodin v Českých Budějovicích volejbalisté Dukly Liberec. Jihostroj má na kontě devět vítězství.
silnice
18. 4. 2019 12:37 Kraje mají dostat slíbené čtyři miliardy korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury na opravy silnic 2. a 3.  tříd co nejdříve, vzkázali premiér a ministryně financí, uvedla ČT24.
nečesaný
18. 4. 2019 12:29

Pod titulkem "Jinde by důkazy k odsouzení stačily, plyne z rozsudku nad Nečesaným. Roli sehrály i dluhy z večírku" rozebírá irozhlas.cz rozsudek nad Lukášem Nečesaným. Tamtéž je i kompletní Usnesení VS.

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).