reklama
Diskusní fórum
Na přejezdu ve Vratislavicích se srazil osobní vlak s náklaďákem, škoda je cca 25 milionů
22. 1. 2019 AKTUALIZOVÁNO, PŘIDÁNA FOTOGALERIE: Dnes ráno, krátce před osmou hodinou, obdrželi policisté integrovaného operačního střediska v Liberci oznámení o srážce osobního vlaku mířícího z Liberce do polské Szklarské Poreby a nákladního vozidla. Ke kolizi došlo na přejezdu v...
Když dojdou postele, nabízejí Centra Naděje v Jablonci a Liberci alespoň
22. 1. 2019 Alespoň takzvané horké židle nabízejí v mrazivých dnech lidem bez domova centra Naděje v Jablonci nad Nisou a Liberci. Když nestačí lůžka, mohou tito lidé přečkat mrazivou noc v teple pod střechou u stolu. Není to tak komfortní, ale může to zachránit život, řekla ČTK oblastní ředitelka spolku Naděje Milena Havrdová. V noci v Libereckém kraji nyní teploty teploty až k minus 14 stupňům Celsia a na Jizerce v Jizerských horách pod minus 25 stupňů. Další...
Obžalovaní v tygří cause hovoří o výhradně uhynulých kusech
22. 1. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Pouze dva ze tří obžalovaných stanuli v pondělí před Okresním soudem v České Lípě na úvod procesu kvůli nelegálnímu zabíjení tygrů a obchodu s částmi jejich těl. Osmašedesátiletý provozovatel zooparků u Prahy a Doks na Českolipsku Ludvík Berousek i šestatřicetiletý preparátor Miloš Hrozínek vinu odmítají. Třetí obžalovaný, sedmapadesátiletý Xuan Vu Le, podle soudkyně Lucie Homolkové vycestoval do Vietnamu a dosud se nevrátil. Jeho...
Libereckého soudce zbavil NSS taláru kvůli tomu, že nestíhal
21. 1. 2019 Osud libereckého soudce dnes zpečetil kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS). Zbavil funkce Vladimíra Maxu, soudce libereckého okresního soudu. Důvodem jsou podle www.ceskenoviny.cz průtahy zhruba ve stovce spisů. V minulosti ho kárný senát potrestal dvakrát, a to snížením platu. Maxa potíže přiznal a sliboval nápravu.
Liberec si s MHD poradí z vlastních zdrojů, Jablonec nejspíš opět vsadil na BusLine
21. 1. 2019 V pátek 25. ledna vyprší výpovědní lhůta, kterou liberecko-jabloneckému dopravnímu podniku dal jeho dodavatel BusLine a nikdo zatím oficiálně neřekl, jak to s městskou hromadnou dopravou bude dál. Nejvyšší čas na rozhovor s předsedou představenstva DPMLJ Michalem Zdeňkem.
Nová kamera s online přenosem zprostředkuje
20. 1. 2019 Pokud jste příznivci nádherných panoramatických výhledů do krajiny, pak má pro Vás Liberecký kraj dobrou zprávu. Na nejvyšším místě budovy Krajského úřadu Libereckého kraje byla nainstalována nová kamera se záběrem 360°.
Zimní příběhy mají mnoho podob, třeba Krakonoš teď sedí na náměstí bez kalhot
19. 1. 2019 INVENTURA: Téma sníh a mráz v zimě ustoupilo v polovině ledna lehce do pozadí a otevřel se prostor i pro jiné události. Například na jilemnickém náměstí už zase panuje Krakonoš. Letos bez kalhot a bez kabátu. Kraj tento týden rozděloval miliony ze zvýšených daňových příjmů a vedení Liberce se postupně dostává do tempa. Uvádí do reálu některé novinky. Nijak kontroverzní, snad i užitečné, ale jen do chvíle, než je okusíte na vlastní kůži.
Česká Lípa plánuje na letošek investice za víc než 300 milionů
19. 1. 2019 V České Lípě plánují pro letošní rok investiční akce za více než 300 milionů korun, je to bezmála třetina rozpočtu. Největší akcí bude rekonstrukce penzionu pro seniory Na Blatech, na kterou je v rozpočtu připraveno 48 milionů korun. Radnice počítá s přeměnou knihovny na Špičáku na komunitní centrum, pokračovat budou úpravy sídlišť. Připravuje se také zastřešení a zabezpečení památkově chráněného Kounicova domu, který loni město koupilo,...
Mincovna předala medaile rodinám Jana Palacha a Jana Zajíce
18. 1. 2019 Již padesát let uběhlo od výjimečného činu Jana Palacha, když vlastním upálením protestoval proti tehdejšímu komunistickému režimu. U příležitosti vzpomínkového aktu na tuto událost se jablonecká Česká mincovna rozhodla uctít Palachovu památku a darovala pozůstalé rodině pamětní medaili s jeho motivem.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).