reklama
Diskusní fórum
Lido-sado-obraně nejde o celé Lidové Sady, zajímá jí jen dění za vlastním plotem
23. 9. 2017 INVENTURA: Jenom s obstrukcemi a nevstřícností ze strany města musí počítat každý, kdo by chtěl v Liberci stavět. Ačkoli je vlastníkem pozemku v lokalitě územním plánem vyčleněné pro bydlení. Tam si sice dům postavit může, nemůže ale počítat s tím, že mu město...
Nemocničním direktorem chtějí být v Č. Lípě tři lidé, v Liberci 9
23. 9. 2017 Výběrová řízení na generální ředitele obou krajských nemocnic pokračují podle naplánovaného harmonogramu. Termín pro podání přihlášek již vypršel, nyní jsou stanoveny termíny, kdy zasednou výběrové komise. O post generálního ředitele Nemocnice s poliklinikou v České Lípě usilují dva kandidáti, výběrové řízení se uskuteční ve středu 27. září. Šéf Krajské nemocnice v Liberci se bude vybírat z osmi uchazečů. Tady výběrová komise zasedne...
Proč právě on? Protože jsem ho jako primátor určil
22. 9. 2017 GLOSA: Nebýt toho, že mu opoziční zastupitelé chtěli veřejně poděkovat, zřejmě by nikdy od vedení Liberce oficiálně nezaznělo, že toto pondělí na svůj post rezignoval dlouholetý tajemník libereckého magistrátu Jindřich Fadrhonc. Zkrátka to už nevydržel a odešel.
Liberec po pěti letech schválil refinancování dluhopisu
22. 9. 2017 Liberec po bezmála pěti letech vyjednávání schválil refinancování dvoumiliardového komunálního dluhopisu směnkami. Pro město to už teď znamená úsporu přibližně 300 milionů korun. Na refinancování dluhopisu se radnice dohodla už před prázdninami s Českou spořitelnou, v dalších měsících se podařilo podmínky pro město ještě zlepšit.
Bič na stavebníka dostal název Opomenutí města Liberec jakožto účastníka řízení
22. 9. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Do doby, než se rozjela výstavba viladomů ve zcela zpustlé lokalitě za vybydleným pavilonem Bytexu a frontou vil na Masarykově třídě, v místech, kde rozpadlé pavilony libereckého výstaviště skýtaly útočiště nejrůznějším podivným existencím a místo bylo dobrou adresou pro černé skládky, nikdo neměl problém. Naopak.
Nápad postavit parkoviště pro ZOO vrazil klín mezi náměstky ze Změny
21. 9. 2017 Přestavba zchátralého přírodního amfiteátru v Lidových sadech v Liberci na parkoviště si vyžádá odhadem 27 milionů korun. Většinu nákladů chce město zaplatit z evropské dotace, radní v úterý schválili podání žádosti. Novinářům to řekl primátor Liberce Tibor Batthyány (býv. ANO). Pokud město uspěje, nové parkoviště chce začít stavět v příští roce.
Členem Hnutí ANO zůstal v České Lípě poslední zastupitel
21. 9. 2017 Hnutí ANO přišlo o další dva zastupitele v České Lípě. Oba vystoupili ze strany, ale mandát si nechali. Původně druhé nejsilnější straně v České Lípě tak v zastupitelstvu zbyl jediný člen, který je straník. Po Liberci a Semilech jde o další město v Libereckém kraji, kde ANO čelí vnitřním problémům, cituje ČTK libereckou přílohu MFD.
Kraj chce vést vysokorychlostní železnici z Prahy přes Liberec
20. 9. 2017 Studie proveditelnosti železničního spojení Praha - Mladá Boleslav – Liberec a vyhledávací studie vysokorychlostní železnice mezi Prahou a státní hranicí s Polskem byly předmětem včerejšího projednání krajských radních. Kraj požaduje, aby koridor vedl přes Liberec a zlepšila se tak železnice mezi krajským městem a Turnovem.
Jablonec vyhlásil architektonickou dvoukolovou soutěž na terminál
20. 9. 2017 Jablonec vyhlásil architektonickou soutěž na podobu dopravního terminálu s parkovištěm v Kamenné ulici. Návrhy je možné podávat letos do 8. prosince. ČTK o tom informovala mluvčí magistrátu Markéta Hozová. Terminál s parkovištěm pro zhruba 200 vozů a bezbariérovým propojením s vlakovou zastávkou chce radnice stavět v letech 2020 až 2022. Náklady na stavbu město odhaduje na 150 až 200 milionů korun, většina z toho by se měla zaplatit z evropské dotace.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Samozrejme. Patri tam smetak, bezdomovci a prales.
Dobra prace. Domobrana lidosado dobry, zastupko sadomaso. Dobre vy v liberci!
Skoda, ze tam zacali stavet. Jeste par let a mohl tam byt mestsky prales. Ten...
At zmene syner konecne postavi blazinec a bude v liberci klid. Toto nekdo...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
září
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).