reklama
Českolipsko
Doksy uspořádají v květnu výstavu kramářských písní
1. 5. 2019 Výstava Vale, lásko ošemetná, Adie, lebe wohl se inspirovala z díla Karla Hynka Máchy. Toto česko-německé dílo je typickým příkladem kramářské písně, které se zpívaly na jarmarcích a poutích od 16. do 19. století. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 2. května od...
Na Bezdězu bude představen model hradu ze 13. století
30. 4. 2019 OBSAHUJE FOTOGALERII: Hrady a zámky ve správě Národního památkového ústavu mají o květnových státních svátcích otevřeno, na některých objektech bude tento den ještě ozvláštněn doprovodnou akcí či zvýhodněným vstupným. Na hradě Bezděz bude v Templářském paláci doplněna expozice o archeologických nálezech z kleneb paláce, představen bude také model hradu, který zachycuje podobu Bezdězu z konce 13. století.
Tématem festivalu Lípa Musica je revoluce, svoboda a naděje
29. 4. 2019 Revoluce, svoboda, naděje a víra je téma letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, který v pondělí 6. května zahájí předprodej vstupenek na koncerty a představení. Festival letos nabídne 22 akcí na 15 místech Libereckého a Ústeckého kraje a v přilehlé části Saska. Uměleckou garanci letos převzal renomovaný houslista, koncertní mistr a partner České filharmonie Josef Špaček, který vystřídal hornistu Radka Baboráka. V tiskové...
Na Českolipsku hledají cestu, jak řešit šikanu a drogy ve školách
25. 4. 2019 Na Českolipsku vznikl projekt, který má najít cestu, jak odhalovat šikanu, kyberšikanu nebo drogy a další kriminalitu ve školách, a jak jim předcházet. Připravilo ho občanské sdružení LAG Podralsko ve spolupráci s Týmem pro mládež soudního okresu Česká Lípa. Do projektu se zapojilo zhruba 90 škol. Ředitelé ocenili, že měli na jednom místě odborníky na danou problematiku. Především to pomůže najít vhodné nástroje pro prevenci a přispět tomu, aby...
Městská organizace Sport Česká Lípa bude mít nového ředitele
25. 4. 2019 Městská organizace Sport Česká Lípa bude mít od května nového ředitele, toho původního radní v únoru odvolali a ve funkci skončí 30. dubna. Ve výběrovém řízení zvítězil Jaroslav Češka, který v organizaci dosud působil jako technický manažer. Současný ředitel se do výběrového řízení nepřihlásil, řekl dnes novinářům českolipský radní Michal Prokop (TOP 09). Radnice v únoru odvolala i ředitele příspěvkové organizace Kultura Česká Lípa. Ta...
Česká Lípa pokračuje v obnově největšího sídliště Špičák
25. 4. 2019 V České Lípě pokračují letos v obnově sídliště Špičák. Úprav za bezmála 22 milionů korun se dočká Vladimirská ulice. Na základě připomínek obyvatel tam přibude stromů a keřů, ale také míst k oddechu. V plánu jsou i nové chodníky, parkovací místa a přechody pro chodce, řekla ČTK starostka Jitka Volfová (ANO). Revitalizace Vladimirské ulice patří letos k největším akcím ve městě.
Havarovaná střecha internátu v České Lípě se dočká opravy
24. 4. 2019 Liberecký kraj dá celkem 10 milionů korun z ušetřených peněz v loňském roce na opravu poškozené střechy Domova mládeže v České Lípě. V neděli 10. března ji strhla vichřice „Eberhard“. Z důvodu nutnosti rychlého jednání kraj oslovil tři dodavatele. V jednacím řízení bez uveřejnění vybral firmu KDK eko IZOL – CZ s.r.o. Nová střecha by měla být dokončená do konce srpna letošního roku.
Změna dopravců se promítla do jízdního řádu N. Bor - Praha
23. 4. 2019 Z důvodu vypršení platnosti licence pro provozování linek 501 400 Cvikov/Rumburk – Varnsdorf – Nový Bor – Česká Lípa – Praha a 501 454 Česká Lípa – Nový Bor – Rumburk, které zajišťoval dopravce BusLine LK s.r.o., došlo k pátku 19. 4. 2019 k ukončení provozu obou linek. U6 velikonoční jízdný řád byl ovlivněn mnoha změnami.
Květen přivítají v České Lípě Jarní slavnosti na Hradě Lipý
20. 4. 2019 Pálení čarodějnic a stavění májky, dva tradiční lidové obřady populární po celé zemi nebudou ani letos v České Lípě chybět. Nově se obě akce odehrají pod hlavičkou města na vodním hradě Lipý, který je místem pro tradice a historii přímo stvořeným, a prezentovány jsou jako dvoudenní Jarní slavnosti.
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).