reklama
Českolipsko
Sušárna chmele v Dubé přivítá mnoho zvědavých návštěvníků
22. 9. 2017 V obci Dubá na Českolipsku o minulém víkendu v rámci Dnů kulturního dědictví slavnostně otevřeli bývalou sušárnu chmele, která má za sebou první etapu oprav. Prohlídky dokončených obnovovacích prací se zúčastnila i krajská radní Květa Vinklátová. Liberecký kraj...
Na oddělení LDN v České Lípe léčí opět pomocí canisterapie
22. 9. 2017 Oddělní lůžek následné péče opět zprostředkovává pro své klienty canisterapii. „Podstatou canisterapie je zajištění léčebného kontaktu, který je navazován mezi psem a člověkem,“ vysvětluje vrchní sestra Oddělní LDN Lenka Caklová. Canisterapie zde probíhá dvakrát měsíčně.
Kraj otevře v příštím roce v Č. Lípě dva zdravotnické obory
20. 9. 2017 Rada Libereckého kraje na svém včerejším zasedání schválila otevření střední zdravotnické školy v České Lípě. Od 1. září 2018 by tak zde mohli začít studovat první budoucí zdravotničtí asistenti a ošetřovatelé. Vznik zdravotnických oborů v České Lípě patří mezi dlouhodobě diskutované rozvojové záměry Libereckého kraje.
Česká Lípa na žádost občanů rozšíří kamerový systém
19. 9. 2017 Město Česká Lípa vychází vstříc požadavkům obyvatel i městské policie a v ulicích Komenského, Sluneční a Železničářská nově nainstaluje kamery. Cílem je, aby v dotčených ulicích nedocházelo k tak rozsáhlému ničení majetku zde bydlících občanů, ale i města, jako je tomu doposud.
Crystalex CZ investoval letos do modernizace téměř sto mil.Kč
18. 9. 2017 Bezmála sto milionů korun investovala letos sklářská společnost Crystalex CZ v Novém Boru na Českolipsku do modernizace výroby. Největší akcí byla generální oprava poslední vany, která ještě modernizací neprošla, a také dvou na ni navazujících výrobních linek. V posledních letech už firma do modernizace výrobního zařízení investovala více než 400 milionů korun, řekl ČTK ředitel sklárny Martin Kubát. I díky tomu se podle něj Crystalexu CZ daří v...
Nový pavilon ve Speciální škole Jižní slouží autistickým dětem
16. 9. 2017 Od nového školního roku využívají handicapované děti Speciální školy Jižní Pod Holým vrchem zcela nově vybudovaný pavilon D. Ten se stal jednou z největších investic města Česká Lípa, když vyšel na 12 milionů korun. Nejprve byla provedena demolice původního pavilonu a na jeho místě byl postavený nový, kapacitně větší, objekt. V něm jsou čtyři moderní učebny, dvě rehabilitační místnosti, kuchyňka a další potřebné zázemí.
Nový Bor dokončil rekonstrukci historické smuteční síně
13. 9. 2017 Novoborská radnice dokončila rozsáhlou rekonstrukci historické smuteční síně na Lesním hřbitově. Přestavbu sto let starého objektu za 8,9 milionů korun provázely komplikace, které termín dokončení posunuly o několik měsíců. Aktuálně město připravuje veřejnou soutěž na pronájem smuteční síně, první obřady v nových prostorách by se mohly konat na přelomu podzimu a zimy.
Nová cyklotrasa propojí Nový Bor s Českou Lípou
11. 9. 2017 Bezpečnější cesty by se mohli dočkat cyklisté i pěší mezi Novým Borem a Českou Lípou. Město Nový Bor získalo dotaci ve výši zhruba 166 tisíc korun od Libereckého kraje na zpracování vyhledávací studie budoucí cyklotrasy mezi oběma městy. Ta by měla vést co nejblíže frekventované silnice I/9, počítá se s napojením na cyklostezku sv. Zdislavy a cyklomagistrálu Ploučnice.
Spoje linky 203 se prodlouží až do zastávky Svatopluka Čecha
7. 9. 2017 Než se vyřeší předání podchodu pod železniční tratí na hlavním vlakovém nádraží městu Česká Lípa, bude lidi vozit do práce a z práce alespoň autobus MHD. Tuto žádost zaměstnanců podniků v Dubické ulici (Modus, Adient, Johnson Controls, Bombardier) podpořila rada města a schválila prodloužení linky 203, spojů č. 11 a 18 do a ze zastávky Svatopluka Čecha.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
září
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).