reklama
Českolipsko
V České Lípě zachraňují fasády Červeného domu
17. 11. 2017 V České Lípě začala druhá etapa oprav a restaurování poškozených sgrafitových fasád takzvaného Červeného domu, v němž má detašované pracoviště místní muzeum. Jde o jedinou dochovanou renesanční stavbu se sgrafitovou fasádou v Libereckém kraji. Pokud by se opravy...
Česká Lípa využije pro opuštěné psy útulky v Kozlech a Děčíně
16. 11. 2017 Toulaví a opuštění psi nalezení na území města Česká Lípa budou odváženi do psího útulku v Kozlech, po jeho naplnění pak do městského útulku v Děčíně. Město uzavřelo objednávky s obecně prospěšnou společnosti Bona v Kozlech a se statutárním městem Děčín. Oba útulky fungují pod kontrolou Státní veterinární správy.
 Měření ukázalo, že nejhorší kvalita ovzduší v Č. Lípě je v centru
15. 11. 2017 Nejvíce škodlivé ovzduší v České Lípě je v centru města, kde se na tom negativně projevuje doprava a lokální topeniště. Vyplývá to ze zveřejněných výsledků měření, které prováděli vědci Státního zdravotního ústavu ČR spolu s hygieniky. Naměřené hodnoty ale nepřekročily povolené koncentrace, řekla novinářům ředitelka odboru obecné hygieny Krajské hygienické stanice v Liberci (KHS) Jana Loosová.
Nemocnice Česká Lípa pomůže s výukou zdravotnických oborů
14. 11. 2017 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa chce pomoci s výukou ve dvou zdravotnických oborech, které hodlá příští rok ve městě otevřít Liberecký kraj. Budoucím sestrám a ošetřovatelům chce nemocnice nabídnout nejen praktickou výuku, ale například i stipendia, zajištění ubytování nebo některé benefity, které získávají zaměstnanci. ČTK to řekla mluvčí druhé největší nemocnice v kraji Kateřina Amrichová.
Česká Lípa zvažuje koupi vyhořelého Kounicova domu
14. 11. 2017 Česká Lípa zvažuje koupi vyhořelého Kounicova domu. Dva a půl roku po požáru památkově chráněný dům chátrá a hrozí, že další zima pro něj bude fatální. ČTK to řekla českolipská starostka Romana Žatecká. Měšťanský dům z 18. století patří Sdružení sportovních svazů České republiky, které po požáru nechalo udělat jen nutnou sanaci, opravu objektu ale nechystá. Stavební úřad už svazu jednu pokutu vyměřil a další, vyšší se podle Žatecké...
Nádraží v České Lípě patří k nejkrásnějším v republice
10. 11. 2017 Železniční stanice v České Lípě získala zvláštní ocenění v anketě „Nejkrásnější nádraží ČR 2017“, za zdařilou modernizaci stanice v souladu s aktuálními požadavky dopravy. Ocenění při slavnostním vyhlášení v Senátu ČR převzali starostka města Romana Žatecká a místostarosta Juraj Raninec.
Stavbu venkovního bazénu chce Č. Lípa zahájit ještě letos
10. 11. 2017 V České Lípě chtějí ještě letos zahájit výstavbu venkovního bazénu u Sportareálu. Město hledá dodavatele. Pokud vše dobře půjde, mohl by bazén první návštěvníky přivítat už příští rok v létě. Náklady na výstavbu venkovního bazénu s tobogánem a dalšími atrakcemi odhadli projektanti na 90 milionů korun včetně DPH. Radnice věří, že v soutěži by mohla stavba zlevnit. ČTK to řekla starostka Romana Žatecká (ČSSD).
Pro K. Šenov, Polevsko a Prysk platí zákaz vstupu do lesů
9. 11. 2017 Do konce ledna příštího roku platí zákaz vstupu do lesů v katastrálním území Kamenického Šenova, Polevska a Horního a Dolního Prysku. Důvodem je likvidace následků po vichřici Herwart a zajištění bezpečnosti osob a majetku. O zákazu rozhodl ve středu 8. listopadu vyhláškou odbor životního prostředí Městského úřadu Nový Bor.
Při roční úspoře 90 000 km Česká Lípa ušetří 4 miliony korun
9. 11. 2017 OBSAHUJE TZ OPOZICE: Varianta „stávající upravená“ je schválena pro provozování MHD v České Lípě od roku 2019, rozhodlo o tom zastupitelstvo města. Pro občany to znamená, že městská doprava bude pokračovat na stejné úrovni jako doposud, pouze budou zrušeny spoje, které jezdí brzy ráno nebo pozdě v noci a jsou neefektivní, neboť se v nich přepravuje minimum lidí.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
listopad
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).