reklama
Českolipsko
Do Síně slávy sklářského sympozia vstoupí Jiří Šuhájek
19. 8. 2018 Pětasedmdesátiletý umělec, jehož díla jsou v řadě domácích i zahraničích muzeí, zdobí soukromé sbírky a jehož vázu má doma i automobilový závodník Valentino Rossi, vstoupí do Síně slávy sklářského sympozia. Hold dílu Jiřího Šuhájka vzdává i vizuál letošního...
Sklářské sympozium v Novém Boru přivítá v říjnu přes 50 umělců
19. 8. 2018 Mezinárodní sklářské sympozium (IGS), které se od 4. do 7. října uskuteční v Novém Boru na Českolipsku a jeho okolí, přivítá více než 50 umělců z celého světa. Vedle výtvarníků z Japonska, Argentiny, USA či Finska si práci se sklem vyzkouší například i muzikant, humorista a výtvarník Ivan Mládek. Pracovat bude v dílnách společnosti Kolektiv Ateliers, která je jedním ze spoluorganizátorů 13. ročníku sklářského sympozia.
Nová panelová stezka vede od hráze Žizníkovského rybníka
19. 8. 2018 Novou stezku, která navazuje na síť stezek, jež spojují Svárov s Žizníkovským rybníkem, vybudovaly a uvedly do provozu Městské lesy Česká Lípa. Nově zbudovaná část vede od hráze Žizníkovského rybníka směrem k cyklostezce spojující Českou Lípu a Žizníkov (bývalá trať).
Hamerské jezero není kvůli sinicím vhodné ke koupání
18. 8. 2018 Voda v oblíbeném rekreačním středisku Hamr na Jezeře na Českolipsku není vhodná ke koupání. Ukázaly to poslední laboratorní rozbory. Důvodem je vysoký obsah sinic, řekla ČTK mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová. Kvůli sinicím už hygienici v Libereckém kraji zakázali před týdnem koupání v rybníce v Autocampu Sedmihorky v Českém ráji.
Na Novoborsku  bude o hlasy voličů usilovat 24 stran a hnutí
17. 8. 2018 O hlasy voličů bude v říjnových volbách do zastupitelstev obcí ve správním obvodu registračního úřadu Nový Bor usilovat 24 volebních stran. Městský úřad Nový Bor jako příslušný registrační úřad vydal v pátek 17. srpna 2018 rozhodnutí o registraci jejich kandidátních listin. V Novém Boru podalo kandidátní listiny osm volebních stran, což je o dvě méně než při posledních komunálních volbách v roce 2014.
Výstavbě obchvatu Zákup nic nebrání, vyjde na 70 milionů
17. 8. 2018 Výstavbě obchvatu Zákup na Českolipsku už nic nebrání, vykoupit se podařilo i poslední pozemek. ČTK o tom informoval vedoucí Odboru dopravy Libereckého kraje Jan Čáp. Pro Liberecký kraj je severozápadní obchvat Zákup jednou z investičních priorit. Stavbu bude financovat, jde o přeložku krajské silnice druhé třídy 268. Pro Zákupy by navíc náklady na stavbu obchvatu představovaly celý roční rozpočet, odhadují se na 70 milionů korun.
Oprava silnice v Jablonném jde do hloubky, historici se radují
16. 8. 2018 Rekonstrukce silnice v Jablonném v Podještědí na Liberecku půjde do větší hloubky, než se původně plánovalo. Archeologové se radují. Jedno z nejstarších měst na území Libereckého kraje budou mít možnost prozkoumat důkladněji, než čekali. Město spojené se životem patronky kraje svaté Zdislavy zatím neměli archeologové možnost důkladně zdokumentovat. ČTK to řekl archeolog Severočeského muzea v Liberci Petr Brestovanský.
IGS 2018 Nový Bor přivítá přes 50 umělců z Čech i zahraničí
12. 8. 2018 Japonsko, Argentina, Spojené státy americké nebo Finsko. Z těchto zemí a mnohých dalších přijedou do Nového Boru účastníci 13. ročníku Mezinárodního sklářského sympozia IGS 2018, které pořádá město Nový Bor a Sklářské muzeum Nový Bor od 4. do 7. října ve spolupráci s místními sklářskými firmami a školami pod mottem Sklo nás spojuje.
Doksy investují do obnovy zámku dalších více než 14 mil.Kč
8. 8. 2018 V Doksech na Českolipsku připravují další investice do obnovy zámku. Za více než 14 milionů korun chce město v příštím roce připravit prostory, kam by se měla přesunout městská knihovna nebo oblíbené Muzeum Čtyřlístek. Investici schválilo v pondělí na mimořádném jednání městské zastupitelstvo. Ještě na podzim chce radnice vypsat výběrové řízení na dodavatele a v příštím roce práce realizovat. ČTK to řekla starostka Eva Burešová (Starostové...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
srpen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).