reklama
Českolipsko
Nemocnice v České Lípě zlepšila podmínky pro handicapované
18. 1. 2018 Českolipská nemocnice zkvalitnila služby pro všechny handicapované. V přízemí budovy polikliniky nechala přebudovat sociální zázemí, které nově slouží pro všechny handicapované pacienty i návštěvníky. Cílem nemocnice je, aby návštěva v nemocnici byla pro tuto skupinu co...
Nový Bor už léta usiluje o sanaci areálu ZPA, zatím neúspěšně
17. 1. 2018 Nový Bor na Českolipsku léta usiluje o sanaci areálu bývalého státního podniku Závody průmyslové automatizace (ZPA). Znečištění toxickými chlorovanými uhlovodíky tam bylo v podzemních vodách zjištěno už v roce 1986. Před pěti lety nechala radnice zpracovat analýzu rizik, která náklady sanace území odhadla nejméně na 90 milionů korun. Financovat to není v silách města, které hospodaří se zhruba 200milionovým rozpočtem, řekl ČTK starosta Jaromír...
Tradice Kruhu přátel hudby v České Lípě znovu ožije příští úterý
16. 1. 2018 Společnost Bohemorum, s. r. o., dlouholetý pořadatel MHF Lípa Musica, obnovuje od ledna tradici pořádání cyklu komorních koncertů v České Lípě v rámci Kruhu přátel hudby. Cyklus nabídne šest koncertních zastavení přímo v České Lípě, která budou navíc obohacena a zasvěcena významným historickým osobnostem spjatým s městem Česká Lípa a okolí v gesci Vlastivědného spolku Českolipska.
Česká Lípa vyčlenila 10,5 mil. Kč na sport dětí a mládeže
11. 1. 2018 O 1,3 milionu korun byl oproti loňskému roku navýšený letošní dotační program v České Lípě v oblasti sportu. Finanční prostředky v něm tak dosáhnou částky 10,5 milionu korun a stává se z něj tak nejvýraznější dotační program.
V Č. Lípě se po půlnoci srazily a vykolejily dva osobní vlaky
6. 1. 2018 Černý pátek, první lednový, kdy došlo v Liberci k vraždě a na Českolipsku zemřel spolujezdec z havarovaného auta, zakončila srážka vlaků. V České Lípě se krátce po půlnoci srazily a vykolejily dva osobní vlaky, nikdo nebyl zraněn, škoda je odhadem čtyři miliony korun. Ani v jednom vlaku nebyli cestující. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ČTK řekl, že pasažéři tam ani být nemohli, jedna souprava se posunovala v České Lípě, druhá rovněž bez...
Cvikov musel uzavřít silnici do Lindavy, hrozí pád továrny
6. 1. 2018 Cvikov na Českolipsku ve čtvrtek uzavřel frekventovanou silnici III. třídy na Lindavu. Důvodem je špatný stav léta nevyužívané továrny Severka v Palackého ulici. Ve čtvrtek se uvolnil jeden trám a hrozí, že spadne střecha. ČTK to řekl starosta města Jaroslav Švehla (ODS). Podle starosty vedou na Lindavu dvě objízdné trasy, jedna přes Kunratice u Cvikova a druhá přes Sloup v Čechách.
Sociální služby jsou v rozpočtu Č. Lípy posíleny nejvýrazněji
4. 1. 2018 Rozpočet města Česká Lípa v letošním roce počítá s finančním podílem na provoz registrovaných sociálních služeb pro občany města v rozsahu 10 – 15 % a to přesto, že zatím nejsou ze strany státu a ani Libereckého kraje dána pravidla, do jaké výše se mají města na těchto nákladech podílet. V rozpočtu tak bylo, prostřednictvím specifického dotačního programu, vyčleněno pro registrované poskytovatele sociálních služeb 10 milionů korun a milion...
Ohňostroj otevřel opravené náměstí, hotovo ale není
2. 1. 2018 Novoročním ohňostrojem otevřeli v Novém Boru na Českolipsku zrekonstruované náměstí Míru. Do centra města přilákala oslava stovky lidí. Akce byla první na náměstí po dokončení rekonstrukce, centrum města ale zcela hotové není. Zatím se ho podařilo otevřít částečně, radnice vyjednává o předběžném užívání náměstí. Zcela hotovo by mělo být ve druhé polovině března, řekl ČTK novoborský starosta Jaromír Dvořák (Starostové pro Liberecký kraj).
Muzeum se loučilo s návštěvníky, na dva měsíce bude zavřeno
1. 1. 2018 Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě se na Silvestra rozloučilo s návštěvníky, od Nového roku je už tradičně na dva měsíce zavřené. Důvody jsou technické, expozice potřebují doplnit, sbírkové předměty ošetřit a za provozu to dělat nejde. Nutné jsou také technické zásahy, jako je vymalování, případně opravy nejrůznějšího charakteru, řekl ČTK jeho ředitel Zdeněk Vitáček. Znovu se muzeum pro návštěvníky otevře ve čtvrtek 1. března.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
leden
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).