reklama
Českolipsko
Sklárna Egermann Nový Bor je na návrh zaměstnanců v insolvenci
15. 12. 2018 Sklárna Egermann v Novém Boru na Českolipsku je v insolvenci, zjistila ČTK v insolvenčním rejstříku. Řízení zahájil Městský soud v Praze na návrh 11 zaměstnanců, někteří z nich nedostali už od července mzdu, žádají proto vyhlášení úpadku. Majitel sklárny Robert Uksa...
Nucený prodej akcií ČS vynesl České Lípě přes 55 mil. korun
11. 12. 2018 Město Česká Lípa získalo z nuceného odprodeje akcií České spořitelny, a.s. 55 066 848 korun. O využití těchto peněz rozhodnou zastupitelé. „V současné době sestavujeme rozpočet na příští rok a zatím jsme nerozhodli, jak částku za prodej akcií využijeme. Předpokládáme, že většina této sumy by měla být přesunuta do investičního fondu města. Rozhodovat o tom budou zastupitelé na příštím zasedání zastupitelstva, které se koná 19. prosince,“...
Zastupitelé v Novém Boru odmítli vedení vysokého napětí nad zemí
10. 12. 2018 Zastupitelé Nového Boru na Českolipsku odmítají nadzemní vedení vysokého napětí 110 kV, jehož výstavbu plánuje ČEZ. Nadzemní variantu katastrem města chtějí zcela vyloučit z dokumentace pro posouzení vlivu na životní prostředí EIA. Pro průchod městskou částí Arnultovice prosazují variantu podzemního vedení kabelem. Současně požadují veřejné projednávání dokumentace.
Plynaři připravují kácení stromů, radnice požaduje náhradu
4. 12. 2018 Řada stromů lemující ulici U Vodárny v novoborských Arnultovicích zmizí na přelomu roku. Vykácet je chtějí plynaři kvůli rekonstrukci potrubí. Mezi vytipovanými stromy je i čtveřice vzrostlých dubů, z nichž nejmohutnější má objem kmene 4 metry. To se nelíbí novoborské radnici a jedná s plynárenskou firmou o jejich náhradě.
Na Tyršově náměstí v Novém Boru chtějí lidé zeleň a lavičky
2. 12. 2018 V místo vhodné k odpočinku se zelení a lavičkami chtějí obyvatelé Nového Boru na Českolipsku proměnit Tyršovo náměstí a jeho okolí. Vyplynulo to z veřejné ankety, kterou tamní radnice zorganizovala v souvislosti s plánovanou revitalizací prostoru. Výsledky ankety už architekti zapracovali do studie řešení Tyršova náměstí, obyvatelé ji mohou připomínkovat při veřejné prezentaci, která se uskuteční 12. prosince. ČTK to řekla mluvčí radnice Radmila...
V bývalém vojenském prostoru Ralsko se bude zas bourat
2. 12. 2018 V bývalém vojenském prostoru Ralsko na Českolipsku začnou v prosinci další demolice ruin, které tam zbyly po sovětské armádě. K zemi půjdou například ruiny bývalé kotelny, skladu uhlí nebo letního kina. Liberecký kraj si na to letos v rozpočtu vyčlenil 17 milionů korun, dalších šest milionů dostal od Vojenských lesů a statků ČR, řekla ČTK náměstkyně hejtmana Jitka Volfová (ANO). Bourat by se mělo pět objektů a demolice dalších pěti se připravuje na...
V Dubé mají pokusný reaktor na plazmové zplyňování odpadu
29. 11. 2018 Technologii plazmového zplyňování pro likvidaci odpadu začali testovat v Dubé na Českolipsku. V republice se k tomu účelu zatím nevyužívá. Vybudování vědeckotechnického parku stálo přes 40 milionů korun, řekl ČTK Grischa Kahlen, ředitel společnosti Millenium Technologies, která park vybudovala.
Zvýšení bezpečnosti zajistí okružní křižovatka na příjezdu do Stráže
28. 11. 2018 Dnes byla slavnostně otevřena nová okružní křižovatka na silnici II/278 ve Stráži pod Ralskem. Stavba, která měla dva investory – Liberecký kraj a Město Stráž pod Ralskem – začala v červnu letošního roku a stála více jak 28,3 milionu korun. Částku 10,5 milionu korun zaplatilo město. Kraj investoval ze svého rozpočtu přes dva miliony korun a využije též dotací z evropských fondů do plánované výše 15,7 milionu.
Česká Lípa rozšiřuje třídění odpadu, obyvatelé za něj neplatí
27. 11. 2018 Česká Lípa rozšiřuje stanoviště na tříděný odpad. Ve městě je 182 souprav nádob na tříděný odpad, do konce roku přibudou na základě požadavků obyvatel další tři soupravy v oblasti Dolní Libchavy a také u nového Komunitního domu seniorů v Děčínské ulici. ČTK to řekla mluvčí radnice Eva Markgrafová. I když nádob ve městě přibývá a obyvatelé mají o třídění zájem, za ostatními obcemi v Libereckém kraji Česká Lípa zaostává.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
prosinec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).