reklama
Českolipsko
Nový Bor zakázal kvůli suchu v regionu čerpat vodu z potoků
21. 6. 2018 Nový Bor na Českolipsku zakázal kvůli suchu čerpat vodu ze 13 potoků a řek v regionu. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Radmila Pokorná. Lidé nesmějí z potoků čerpat vodu na zalévání zahrad a sportovišť, napouštění bazénů nebo třeba na mytí automobilů. Zákaz...
Nové kompenzační pomůcky pomohou na všech odděleních
21. 6. 2018 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa byla úspěšná při získání dotace z Ministerstva zdravotnictví ČR, z dotačního programu Program vyrovnání příležitostí pro občany se zdravotním postižením. Díky dotaci ve výši 300 000,- Kč se v těchto dnech v nemocnici umisťuje téměř 60 nových kompenzačních pomůcek pro pacienty, které výrazným způsobem vylepší komfort pacientů s handicapem.
Se začátkem prázdnin N. Bor zpoplatní parkování v centru
20. 6. 2018 Město Nový Bor zpoplatní od neděle 1. července 2018 parkovací stání v centru města. Řidiči budou nově platit za parkování na náměstí Míru a v úseku mezi městským úřadem a restaurací La Plaza. Zároveň s tím začne v Krátké ulici platit systém parkovacích kotoučů. Novou parkovací koncepci, jejíž součástí je zavedení placené zóny a kterou si vyžádalo dokončení rekonstrukce nám. Míru, schválili zastupitelé města loni v prosinci.
Zájem o léčebnu ve Cvikově roste, loni jí prošlo 800 dětí
19. 6. 2018 Zájem o pobyty v Dětské léčebně ve Cvikově na Českolipsku roste. Rodiče musejí na umístění dětí i čekat. Hlavně letní pobyty, které jsou nejvytíženější, objednávají půl roku i tři čtvrtě roku dopředu, řekla ČTK zástupkyně primáře Karla Hentschelová. Liberecký kraj i samo zdravotnické zařízení do modernizace a rozvoje investovaly v posledních letech desítky milionů korun. V současné době má kapacitu 70 lůžek a 42 lůžek pro maminky nebo...
Cyklobus o víkendech vozí kolaře z Nového Boru na Polevsko
17. 6. 2018 Snadnější spojení z Nového Boru do německé Žitavy nebo nový cyklobus na Polevsko přinesla změna autobusových jízdních řádů na Novoborsku. Před týdnem vyjely nové sezonní víkendové spoje na trase Nový Bor – Jablonné v Podj., které budou navazují na linku do Petrovic a dále na linku do Žitavy přes Oybin.
V Sosnové se opět budou v jízdě zdokonalovat motorkáři
16. 6. 2018 Motocyklisté jsou považováni za nejohroženější skupinu účastníků silničního provozu. Pravděpodobnost, že při své jízdě utrpí smrtelné zranění, je 20x vyšší než u cestujících v osobních automobilech. I letos probíhá projekt „Učíme se přežít“, který pořádá Liberecký kraj a koná se na autodromu v Sosnové.
 V Brništi staví novou posklizňovou linku, do žní má být hotová
16. 6. 2018 V Brništi na Českolipsku staví zemědělci novou posklizňovou linku se sušárnou a moderními sklady na obilí a řepku. Pro ZOD Brniště (dříve Zemědělské obchodní družstvo Brniště) jde o největší investici za posledních deset let. Zařízení zhruba za 44 milionů korun umožní zrychlit a tím i zlevnit sklizeň plodin a také zajistit vyšší kvalitu skladování. Hotové má být do poloviny července, kdy začnou žně. ČTK o tom informoval ředitel ZOD Brniště...
V N. Boru mohou lidé ovlivnit podobu Tyršova náměstí
14. 6. 2018 Obyvatelé Nového Boru na Českolipsku mohou ovlivnit budoucí podobu Tyršova náměstí a jeho okolí. Radnice připravuje jeho revitalizaci, a vyhlásila proto veřejnou anketu, která 30. června končí. Výsledky ankety chce radnice nechat zapracovat do architektonické studie. ČTK o tom informovala mluvčí městského úřadu Radmila Pokorná. Investice by měla navázat na obnovu historického jádra Nového Boru, která stála zhruba 70 milionů korun.
Soud v Č. Lípě policistu za užití obušku vůči sběrači nepotrestal
14. 6. 2018 Použití teleskopického obušku vůči sběrači legálního technického konopí na poli na Českolipsku nebylo trestným činem. Policistu soud v České Lípě zprostil obžaloby. Za zneužití pravomoci úřední osoby mu hrozil rok až pět let vězení. Státní zástupce Martin Tvrdík mu navrhoval podmíněný trest, na místě se odvolal. Šestatřicetiletý policista z hlídkové služby odmítal, že by postupoval v rozporu se zákonem. Soudce Milan Vencl mu dal za pravdu....
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
červen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).